×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jak położna pokochała węgiel. "Nie żałuję studiowania"

Z wykształcenia jest magistrem położnictwa. Z zawodem nie ma dziś jednak nic wspólnego. Od lat tworzy biżuterię. Bardzo charakterystyczną. Jej węglowa biżuteria prezentowana była m.in. w Mediolanie podczas Artistar Jewels 2019 Fall Edition. Kasia Depa opowiada nam swoją historię i pokazuje, że warto postawić na siebie, choć droga do realizacji wymaga przede wszystkim samodyscypliny.

Jak położna pokochała węgiel. "Nie żałuję studiowania"
I Coal You. to biżuteria, w której bohaterem pierwszego planu jest węgiel (fot. I Coal You.)
REKLAMA
  • I Coal You. to marka, która jest na rynku od kilku lat. Jej cecha charakterystyczna to węgiel.
  • - Na co dzień połączenie pasji i zarabiania wymaga potężnej samodyscypliny, nieustannego rozwoju i kreatywności. To jak z keksem, mnogość bakalii potrafi rozsłodzić nasze podniebienie i jest blisko do tego, by odechciało się słodkości na następne kilka tygodni - mówi Kasia Depa. 
  • Z wykształcenia jest położną. Decyzja o niepodjęciu pracy w wyuczonym zawodzie przyszła po kilku latach. - Zobaczyłam, że praca z pasją jest dla mnie motywująca i rozwijająca - wyjaśnia.

Jest takie zdanie "wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w twoim życiu”. Brzmi idealnie. Pasja, która daje nam szanse na pieniądze. Jest jednak druga, ciemniejsza strona medalu.

- Połączenie pasji i zarabiania daje wypalenie zawodowe. Zawsze tym się kończy, tylko niekoniecznie wszyscy mówią o tym otwarcie. Pasja do konkretnego tematu wiąże się z ciągłym eksplorowaniem wiedzy, rozwoju, nowych pomysłów. To potrafi zmęczyć, wyczerpać siły, stąd ważna jest równowaga, odłożenie pracy na bok - tłumaczy nam Kasia Depa, twórca marki I Coal You.  - Na co dzień połączenie pasji i zarabiania wymaga potężnej samodyscypliny, nieustannego rozwoju i kreatywności. To jak z keksem i mnogość bakalii potrafi rozsłodzić nasze podniebienie i jest blisko do tego, by odechciało się słodkości na następne kilka tygodni - dodaje. 

I Coal You. to marka która rynku jest od kilku lat. Jej cecha charakterystyczna to węgiel. Węgiel, który przybiera różne formy. Może być delikatnym pierścionkiem zaręczynowym, mogą to być kolczyki, może być węglowa bryłka przywieszona do kluczy. Każda wypuszczona na rynek sztuka jest inna. Każda ręcznie obrabiana i zabezpieczana (by nie zostawiać charakterystycznego węglowego śladu).    

Kasia Depa (fot. arch. prywatne)
Kasia Depa (fot. arch. prywatne)

Zobacz także: Praca w korporacji go nudziła. Dziś rozkłada biznes na części pierwsze

Dojrzewająca pasja

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jak położna pokochała węgiel. "Nie żałuję studiowania"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA