Jak Polacy odpoczywają na urlopie?

Biorąc pod uwagę liczbę godzin spędzanych w pracy, Polacy należą do najbardziej zapracowanych narodów, choć nie przekłada się to wprost na naszą produktywność. Mimo że spośród krajów UE mamy najwyższą liczbę dni wolnych od pracy, nie zawsze z nich w pełni korzystamy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak Polacy odpoczywają na urlopie?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 lip 2014 8:00


Szybkie tempo życia sprawia, że obecnie wypoczywamy inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Polacy bardzo polubili tzw. długie weekendy, pomosty i przerwy świąteczne, które dają możliwość kilkudniowego wypoczynku przy wykorzystaniu niewielu dni urlopu wypoczynkowego. Popularne też stały się dwu-, trzydniowe wyjazdy weekendowe. Coraz rzadziej spotyka się minimum trzytygodniowe urlopy
w okresie letnim.

Takie rozłożenie wypoczynku wynika nie tylko z zapracowania Polaków (choć dla niektórych jest to realny problem), ale też z trudności w zaplanowaniu terminu dłuższego wypoczynku przez samego pracownika. Rzadko przecież ktoś z nas wyjeżdża na urlop sam, a zgranie terminu wyjazdu z parterem, rodziną czy znajomymi coraz częściej stanowi ogromne wyzwanie. Łatwiej jest więc zorganizować krótsze wyjazdy, które pozwalają na regularną regenerację sił.

Dla części pracowników, a szczególnie menedżerów, sposób spędzania wolnego czasu jest także wizytówką – wyznacznikiem statusu i stylu życia. Choć na pewno miło jest pochwalić się znajomym zdjęciami z niebanalnych miejsc i wzbudzić zazdrość kolegów z pracy, musimy pamiętać, że urlop to przede wszystkim czas na wypoczynek i regenerację sił. Warto go spędzić tak, aby wrócić z dużym zapasem energii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.