Jak ludzie sukcesu spędzają weekendy?

Biznesmeni wiedzą, że planów nie można odkładać na inny dzień. Trzeba dobrze zorganizować czas nie tylko w pracy, ale i poza nią. Co robią w czasie wolnym?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak ludzie sukcesu spędzają weekendy?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 lis 2014 9:10


Laura Vanderkam, ekspert w zarządzaniu czasem, w swojej książce "What The Most Successful People Do On The Weekend" opisuje, co rekiny biznesu robią w weekend.

Z badań Vanderkam wynika, że 90 proc. przebadanych dyrektorów budzi się o godz. 6.00 w dni powszednie, by zdążyć zmierzyć się z wymienioną listą zadań. Nie inaczej jest w weekendy. Ludzie sukcesu wstają wcześnie i zaczynają dzień od aktywności fizycznej, ponieważ jak twierdzą początek dnia nadaje mu rytm.

Czytaj też: Poznaj 12 porannych rytuałów ludzi sukcesu

W dni robocze menadżerowie spędzają po kilka czy kilkanaście godzin w kontakcie z multimediami. Autorka książki radzi, by w weekend zrobić sobie dłuższą przerwę od wszelkich urządzeń. Pomaga to poprawić koncentrację.

Przepracowanie nie przekłada się na jakość wykonywanych obowiązków, dlatego też Vanderkam podpowiada, by pod koniec tygodnia znaleźć trochę czasu tylko i wyłącznie dla siebie. Poza tym można stworzyć weekendowe rytuały dla całej rodziny.

- Szczęśliwe rodziny często mają specjalne weekendowe czynności, które każdy kocha i nikt nie musi planować ich za każdym razem - mówi Laura Vanderkam.

Czytaj też: 10 rzeczy, którymi kierują się w życiu ludzie sukcesu

Ludzie sukcesu planują nie tylko swoje dni w pracy, ale także czas wolny. Ekspert w zarządzaniu czasem jednak zauważa, że w przypadku weekendu nie warto robić planów co do godziny. Koniec tygodnia ma relaksować, a nie przypominać normalny dzień w pracy. Mowa raczej o stworzeniu „Listy marzeń”, na której powinna się znaleźć przykładowo wycieczka do Egiptu, ale także piknik z przyjaciółmi.

W niedzielny wieczór biznesmeni oddają się tylko i wyłącznie wypoczynkowi. Dzięki temu pozbywają się stresu i są pełni sił przed kolejnym tygodniem pracy. Przykładowo Aliza Rosen, producent telewizyjny, idzie na jogę o 18.00 w niedzielę, ponieważ jak twierdzi jest to świetny sposób, aby wypocić toksyny tygodnia i skoncentrować się na poniedziałku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.