×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Iwona Michałek twierdzi, że trzeba zachęcać imigrantów, by zostali w Polsce

  • Autor: PAP/JP
  • 18 wrz 2023 15:05

Trzeba zachęcać imigrantów do zostania w Polsce, dawać im lepsze warunki pracy i płacy, żeby Polska nie była tylko krajem tranzytowym — powiedziała kandydatka Trzeciej Drogi do Sejmu poseł Iwona Michałek. Mówiła jednocześnie o "aferze z wizami Schengen" oraz tym, że Polska nie uniknie "relokacji".

Iwona Michałek twierdzi, że trzeba zachęcać imigrantów, by zostali w Polsce
Iwona Michałek (fot. PAP/Rafał Guz_)
REKLAMA
  • Poseł Michałek, która kandyduje do Sejmu z list Trzeciej Drogi w okręgu toruńsko-włocławskim została zapytana przez PAP podczas poniedziałkowej konferencji prasowej o pomysł Trzeciej Drogi na rozwiązanie kryzysu migracyjnego, z którym zmaga się Unia Europejska, a nasila się on w wielu krajach południa Europy.
  • "Trzeba mieć pomysł, trzeba wypracować z ludźmi, z przedsiębiorcami pomysł jak adaptować tych ludzi tutaj" - powiedziała Michałek.
  • Dopytywana o pomysł Trzeciej Drogi na rozwiązanie problemu z docierającymi do Europy dziesiątkami tysięcy imigrantów wskazała, że "rzeczywiście jest to ogromny problem europejski".

"Trzeba mieć pomysł, trzeba wypracować z ludźmi, z przedsiębiorcami pomysł jak adaptować tych ludzi tutaj. Trzeba dawać im lepsze warunki pracy, płacy. Trzeba ich zachęcać do zostania w Polsce - nie to, żeby Polska nie była tylko krajem tranzytowym, przejeżdżania przez nas do Europy Zachodniej. Trzeba to wypracować. W Polsce będziemy mieli do czynienia przez wiele lat z brakiem rąk do pracy, już widzimy to mocno, a będziemy to jeszcze mocniej odczuwać, bo demografia jest jaka jest i to widzimy. Trzeba usiąść i to wypracować. Nie da się postawić muru i uważać, że wszystko jest dobrze" - mówiła Michałek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Iwona Michałek twierdzi, że trzeba zachęcać imigrantów, by zostali w Polsce
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA