Integracja pracowników: Skoki z wysokości, zabawy na linach i ścianki wspinaczkowe

• 56 proc. Polaków twierdzi, że do efektywnej pracy motywuje ich przede wszystkim towarzystwo współpracowników.
• Zgrany zespół jest w stanie osiągać znacznie lepsze wyniki niż skłócony, dlatego warto dbać o budowanie wzajemnego zaufania i przyjaznej atmosfery.
• Sporty ekstremalne to sposób na integrację, po który coraz chętniej sięgają pracodawcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Integracja pracowników: Skoki z wysokości, zabawy na linach i ścianki wspinaczkowe

PODZIEL SIĘ


Autor: infoWire.pl

31 mar 2016 12:22


Współpraca, zdrowa rywalizacja i podniesiony poziom adrenaliny – imprezy, na których uprawia się sporty ekstremalne, to dla 34 proc. Polaków okazja do przeżycia niezapomnianych emocji, pozwalających oderwać się od biurowej codzienności.

- Sporty ekstremalne dostarczają pracownikom wielu ciekawych wrażeń oraz tematów do rozmów, ponieważ takie nietypowe imprezy dobrze się później wspomina. Budowane są także więzi, dlatego że uczestnicy w trakcie wykonywania zadań muszą sobie nawzajem pomagać – stwierdza Jacek Chojnacki z firmy MartJack Extreme Event.

Czytaj też: Motywacja pracowników w IT: Karta sportowa to za mało

Najpopularniejsze są obecnie zabawy na linach. Zainteresowaniem cieszą się też ścianki wspinaczkowe oraz paintball. Najodważniejsi decydują się na skoki z dużej wysokości.

- Dobry menedżer umiejętnie zachęci do wspólnej rozrywki i mądrze zmotywuje nawet tych, którzy boją się brać udział w ćwiczeniach kilka metrów nad ziemią. Przełamanie strachu wzmocni u pracowników wiarę w siebie i wyzwoli poczucie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Bo skoro zrobili oni coś, co zawsze ich przerażało, to teraz niestraszni im problematyczni klienci czy deadline’y – mówi ekspert.

Firmy muszą zwracać uwagę, komu powierzają organizację imprezy. Obsługa powinna mieć odpowiednie kwalifikacje, a wykorzystywane sprzęty – atesty. Chodzi w końcu o bezpieczeństwo uczestników. Dlatego warto upewnić się dwa razy, że przykładowo instruktor wspinaczki ma doświadczenie i rzeczywiście jest specjalistą w swojej dziedzinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.