Gdzie i za ile wybrać się na wakacje? Mamy tu niespodzianki

• Najchętniej wybieranymi przez Polaków kierunkami wakacji są Chorwacja, Włochy, Szwecja, Dania, Hiszpania i Grecja.
• Taniej od pracy można wypocząć w Skandynawii, szczególnie w drugiej połowie sierpnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdzie i za ile wybrać się na wakacje? Mamy tu niespodzianki

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

8 kwi 2016 12:40


Z zestawienia dotychczasowych rezerwacji Novasol wynika, że najwięcej rezerwacji przypada na 4-6 osobowe grupy, czyli jedną lub dwie rodziny albo grono przyjaciół. Najwięcej, bo 78 proc. rezerwacji to domy z dwiema sypialniami, jedną łazienką, kuchnią, tarasem i własnym ogródkiem. 65 proc. domów położonych jest bliżej niż 500 m do plaży, jeśli są to lokalizacje nadmorskie, dodatkowo 30 proc. osób wybiera dom z własnym basenem.

Średnia cena tygodniowego wynajmu od osoby to 514 zł. Średni metraż, jaki przypada na osobę to 18 m2,  do tego trzeba doliczyć tarasy, balkony, własny ogród.

Relaks bez tłumów turystów

Chorwacja, Włochy, Hiszpania i Grecja w ścisłej czołówce najczęściej wybieranych krajów nikogo nie zdziwią, natomiast obecność w tym zestawieniu Szwecji i Danii, może zaskakiwać.

Ci, którzy nie lubią tłumów na plażach, wolą relaks na łonie natury często kierują się na północ, nad Bałtyk. Działa też argument finansowy – o ile w szczycie sezonu ceny w Skandynawii są porównywalne do tych w Hiszpanii czy Grecji, to w drugiej połowie sierpnia Skandynawowie kończą wakacje i ceny spadają o połowę. 

Za tydzień od osoby w porównywalnym standardzie (dwie sypialnie, kuchnia, 1-2 łazienki, taras, ogród koło domu) zapłacimy 454 zł (Dania), 464 zł (Szwecja), 504 zł (Hiszpania), 560 zł (Chorwacja), 580 zł (Grecja), 590 zł (Włochy).

W Danii najczęściej wybieranym kierunkiem jest Bornholm - wyspa na Morzu Bałtyckim tyle, że z klimatem śródziemnomorskim. Latem rosną tu figi, morele i malwy. Wyspa jest niewielka, jej obwód to ledwie 140 km.

W Danii wybierane są zwykle nieco większe domy, na 6-8 osób, zlokalizowane do 500 metrów od plaży. W Szwecji powodzeniem cieszy się Gotlandia, Olandia i Szwecja południowa. Najczęściej wybieramy urlop na wyspach, dla 4-6 osób. Warto pamiętać, że wiele z domów w Szwecji ma na wyposażeniu własną łódkę. 

Gorące południe

Chorwacja to od lat numer jeden indywidualnych wyjazdów Polaków. 1/3 domów zarezerwowanych w Chorwacji jest położona maksymalnie 100 m od plaży, a 30 proc. domów ma baseny do dyspozycji swoich gości. Najczęściej wybierane regiony to Istria i Dalmacja. 

We Włoszech najczęściej jedziemy do Toskanii (40 proc. rezerwacji), Wenecji, Włoch południowych i na wyspy. Włoskie domy są obszerne, te w Toskanii to najczęściej tradycyjne, kamienne wille, często leżące na terenie winnicy, co oznacza własny „barek” na miejscu. 

Grecja po momencie kryzysu z ubiegłego roku znowu wraca do łask, co widać po tegorocznych zamówieniach. W Grecji wybierane są najczęściej domy większe, dla 6-8 osób, z bliskim dostępem do morza, około 300 m do plaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.