PARTNERZY PORTALU

Funkcjonariusz służby granicznej okazał się nielegalnym imigrantem

  • Autor: PAP/KDS
  • 29 gru 2022 14:01

Urzędnik brytyjskiej służby granicznej w Dover nad kanałem La Manche został aresztowany, ponieważ okazało się, że jest nielegalnym imigrantem - napisał w czwartek "Daily Mail".

Funkcjonariusz służby granicznej okazał się nielegalnym imigrantem
Funkcjonariusz jest również podejrzany o nadużycie stanowiska służbowego (Fot. Pixabay)
REKLAMA

30-letni funkcjonariusz Border Force - brytyjskiej służby odpowiedzialnej za ochronę granic pochodzi z Bałkanów. Przez ponad 20 lat mieszkał w Wielkiej Brytanii; szkolił się i pracował dla Home Office, odpowiednika ministerstwa spraw wewnętrznych (Border Force jest częścią tej instytucji - PAP).

Mężczyzna miał sfałszować dokumentację dotyczącą swojego pochodzenia, by uzyskać prawo pobytu w Wielkiej Brytanii. W latach 90. setki Albańczyków deklarowały, że pochodzą z Kosowa, aby uzyskać azyl - napisał "Daily Mail".

Funkcjonariusz jest również podejrzany o nadużycie stanowiska służbowego i według mediów o "zawiązanie spisku w celu dokonania kradzieży". Wraz z trzema innymi urzędnikami został zawieszony w wykonywaniu obowiązków.

"Jeden z urzędników podejrzanych w tej sprawie był wcześniej aresztowany i zwolniony za kaucją za przestępstwa imigracyjne. Oczekujemy najwyższych standardów od naszych pracowników. Gdy tylko dowiadujemy się o podejrzeniach dotyczących nielegalnych sytuacji, są one skrupulatnie badane i nie wahamy się podejmować zdecydowanych działań" - powiedział cytowany przez "Daily Mail" pracownik jednostki antykorupcyjnej w Home Office.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Funkcjonariusz służby granicznej okazał się nielegalnym imigrantem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA