×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Francuskie zbiory winogron pod ochroną żandarmerii. "Misja prewencyjna"

  • Autor: PAP/JP
  • 8 wrz 2022 15:53

Mobilna brygada żandarmerii patroluje codziennie winnice w regionie Szampanii, aby walczyć z kradzieżą cennych odmian winogron, z których produkowany jest szampan oraz nielegalną pracą w czasie winobrania.

Francuskie zbiory winogron pod ochroną żandarmerii. "Misja prewencyjna"
Żandarmeria walczy z nielegalną pracą w czasie winobrania (fot. Pixabay)
REKLAMA

Od połowy sierpnia do końca września pierwszy raz w historii zbiorów winogron we Francji mobilna brygada o nazwie Gend'Viti patroluje na rowerach z napędem elektrycznym winnice Szampanii, która jako jedyny region ma prawo do produkcji szampana.

Cenne szczepy winogron i zbiory w minionych latach często padały ofiarą kradzieży. Mieszkańcy Szampanii skarżą się również na pogorszenie bezpieczeństwa z uwagi na ponad 120 tys. pracowników sezonowych z różnych stron świata, którzy przyjeżdżają do Szampanii, aby pracować przy zbiorze winogron.

Czytaj też: Płacili urzędnikom przez 25 lat... za nic

"Naszym celem jest wysłanie silnego sygnału do producentów wina przez pokazanie, że żandarmeria jest zaangażowana w sposób zdecydowany w tym ważnym momencie roku dla tego ważnego sektora gospodarki terytorium i jego mieszkańców. Jest to w zasadzie misja prewencyjna, ponieważ populacja na miejscu prawie podwoiła się wraz z przybyciem pracowników sezonowych" - stwierdził dowódca żandarmerii w Epernay Yann Basso.

Strefa interwencji żandarmerii z Epernay obejmuje 200 gmin i 90 tys. mieszkańców. To centrum winiarstwa w regionie, które rozciąga się na 319 gmin i 34 tys. ha.

"Jak dotąd wszystko idzie bardzo dobrze. Warunki klimatyczne są idealne. Mieszkańcy Szampanii mówią o wyjątkowych zbiorach zarówno pod względem ilości, jak i jakości" - cieszy się prezes Związku Domów Szampana (UMC) David Chatillon, cytowany przez "Le Figaro".

Winogrona są dobrej dojrzałości; zbiory ze szczepu chardonnay są złociste, pinot noir i meunier są dobrze wybarwione i owocowe - wskazują winiarze.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Francuskie zbiory winogron pod ochroną żandarmerii. "Misja prewencyjna"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA