Floyd Mayweather Jr najbogatszym celebrytą

Amerykański bokser Floyd Mayweather Jr zajął pierwsze miejsce na liście najbogatszych celebrytów. Wyprzedził tym samym piosenkarkę Kate Perry.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Floyd Mayweather Jr najbogatszym celebrytą

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

6 lip 2015 7:51


Amerykański bokser Floyd Mayweather Jr zajmuje wg "Forbesa" pierwsze miejsce na liście najbogatszych celebrytów, biorąc pod uwagę dochody z ostatniego roku. Zarobił w tym czasie 300 mln dol., w tym ok. 275 mln za zwycięską "walkę stulecia" z Mannym Pacquiao.

Filipińczyk zajmuje drugą lokatę na tej liście z zarobkami sięgającymi 160 mln dol. Wyprzedził słynną amerykańską piosenkarkę Kate Perry, która w minionych 12 miesiącach dopisała do swojego konta bankowego 135 mln dol.

Stawką walki Mayweathera i Pacquiao były trzy pasy mistrza świata federacji WBC, WBA i WBO w wadze półśredniej. Od początku było wiadomo, że pięściarze otrzymaja rekordowe w historii sportu wysokie gaże. Nikt się jednak nie spodziewał, że zarobią tak wiele. Szacowano, że Mayweather wzbogaci się o 120-150 mln dol., a jego filipiński rywal o 80-100 mln. Tymczasem sporo większy zysk w stosunku do prognoz przyniosła sprzedaż transmisji pojedynku w systemie pay-per-view (PPV). Całkowity dochód z gali to pół miliarda dolarów.

Dziesiątkę najbogatszych celebrytów ostatnich 12 miesięcy zamyka trzeci sportowiec w tym gronie - portugalski piłkarz Realu Madryt Cristiano Ronaldo (79,5 mln dol.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.