Empik i Media Markt wypożyczają towary pracownikom

Empik, Media Markt, Saturn - między innymi w tych sklepach pracownicy mogą sobie wypożyczać produkty i je testować. Trafiają one z powrotem na sklepowe półki. I to wcale nie w obniżonych cenach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Empik i Media Markt wypożyczają towary pracownikom

PODZIEL SIĘ


Autor: wyborcza.biz/dlahandlu.pl

dlahandlu.pl

4 mar 2014 10:35


W serwisie wyborcza.biz czytamy, że pracownicy Empiku mogą wypożyczać wszystkie produkty oprócz: prasy, gier na konsole PS3 i Xbox, gier posiadających kod jednorazowego użytku, konsol do gier, e-czytników i artykułów jednorazowego użytku.

Wypożyczenie może trwać dwa tygodnie, można też je przedłużyć o drugie tyle. Po skorzystaniu z towaru należy go po oddaniu ponownie zafoliować i wystawić na sprzedaż. Wybrakowanego towaru nie można jednak oddać - pracownik ma obowiązek go kupić - pisze wyborcza.biz.

 

Po co takie przywileje? Jak tłumaczy Monika Marianowicz, wszystko po to, by pracownik miał więcej wiedzy na temat produktów i by mógł je potem przekazać klientom.

Empik nie jest jedyną siecią, w której pracownicy wypożyczają towary. Tak samo jest w sieciach Media Markt i Saturn, ale te sklepy swój towar sprzedają po wypożyczaniu w niższej cenie - jest on traktowany jak towar z ekspozycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Laura 2015-06-30 00:45:01

To bardzo dobry pomysł. Tylko nie powinni sprzedawac w tej samej cenie a w obniżonej tak jak własnie Media Markt i Saturn.

gruby 2015-06-29 23:02:58

każdy wymaga od nich żeby umieli doradzić i wiedzieli co jest o czym. Mają za 1750 pln sobie wykupić wszystko o wszystkim żeby doradzać?