PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Eksperci z ZUS i innych instytucji będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami

  • Autor: PAP/JP
  • 28 wrz 2022 10:52

Porady ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i innych instytucji, a także badania profilaktyczne to tylko niektóre z punktów programu Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który pod hasłem "Praca i pasja" odbędzie się w czwartek w Fabryce Miejskiej Aktywności w Łodzi.

Eksperci z ZUS i innych instytucji będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami
W Łodzi zorganizawony zostanie Dzień Osób z Niepełnosprawnością (fot. Pixabay)
REKLAMA

Wydarzenie zorganizowane przez I Oddział ZUS w Łodzi odbędzie się w czwartek od 10.00 do 15.00 w Fabryce Miejskiej Aktywności w Łodzi przy ul. Tuwima 10.

Czytaj też: Niepełnosprawni chcą pracować zdalnie, ale takich ofert pracy brak

W programie znalazły się m.in. wykłady przedstawicieli ZUS na temat świadczeń krótkoterminowych przysługujących z tytułu choroby i długoterminowych świadczeń związanych z niezdolnością do pracy. Będzie też mowa o działaniach prewencyjnych realizowanych przez ZUS w celu utrzymania zdolności do pracy ubezpieczonych. Wśród prelegentów będą też m.in. przedstawiciele komendy wojewódzkiej policji, którzy podpowiedzą, co robić, by czuć się bezpiecznym, a także przedstawiciele Łódzkiej Szkoły Nordic Walking, którzy opowiedzą o wpływie aktywności fizycznej na życie i zdrowie - poinformowała rzeczniczka łódzkiego ZUS Monika Kiełczyńska

Czytaj też: Niepełnosprawni na rynku pracy. "Brakuje działań i instrumentów"

Spotkanie w Fabryce Miejskiej Aktywności będzie też okazją do zaprezentowania pasji osób z niepełnosprawnością, m.in. pokazane zostaną stworzone przez nie obrazy.

Jak podkreśliła Kiełczyńska, spotkanie da niepowtarzalną możliwość zasięgnięcia porady u licznych ekspertów z różnych instytucji. Obok pracowników ZUS-u dostępni będą specjaliści m.in. z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Kancelarii Wsparcia Zatrudnienia SZANSA PRACY, Fundacji Aktywizacja, powiatowego urzędu pracy i Biura Rzecznika ds. Osób Niepełnosprawnych.

Dzięki łódzkiemu oddziałowi NFZ, Fundacji Diabeciaki i Łódzkiemu Klubowi Amazonka uczestnicy będą mogli wykonać wybrane badania profilaktyczne i porozmawiać ze specjalistami o ich wynikach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Eksperci z ZUS i innych instytucji będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • zbyszko 2022-09-30 21:26:27

    A w Milmexie w Sosnowcu pensje nie są nam wypłacane od 2013 roku i jakoś nikogo to nie bulwersuje ani nie obchodzi. Nikt nie pomaga niepełnosprawnym, jesteśmy od 9 lat bez pieniędzy przez prezesa Krzyśko.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA