Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod
tym linkiem.
• Projekt EEC - Liderzy Przyszłości, inicjatywa Grupy PTWP, organizatora Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, ma kreować i promować aktywną postawę obywatelską wśród młodych ludzi. Projekt współorganizowany jest przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego.
• Promocji wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości służą organizowane w ramach Kongresu spotkania i dyskusje z praktykami biznesu.
• W tym roku wśród nich znaleźli się: Paweł Małaszyński, Klub Jagiellonia Białystok, Jarosław Kazberuk – kierowca i pilot rajdowy oraz Mariusz Kędzierski.
O swoich inspirujących inicjatywach i doświadczeniach opowiadali uczniom szkół ponadgimnazjalnych w Białymstoku artysta i mówca motywacyjny, który urodził się bez rąk, kierowca rajdowy i trener judo, utytułowany klub piłkarski, zespół rockowy koncertujący w kraju i zagranicą.
Projekt EEC - Liderzy Przyszłości, inicjatywa Grupy PTWP, organizatora Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, w tym roku odbyła się po raz trzeci. Jej celem jest kreowanie i promowanie aktywnej postawy obywatelskiej oraz zwiększenie zaangażowania młodych osób w życiu publicznym. Promocji wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości wśród młodzieży służą organizowane w ramach Kongresu spotkania i dyskusje z praktykami biznesu.
Jako pierwszy wystąpił Paweł Małaszyński z zespołem Cochise. Artyści zespołu w składzie: Paweł Małaszyński – wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Adam Argon Galewski – perkusja, grają muzykę, będącą oryginalnym połączeniem rocka i grunge'u. Grupa powstała w 2004 roku w Białymstoku, od tego czasu zagrała kilkaset koncertów oraz nagrała cztery studyjne albumy, wydane przez wytwórnie Mystic i Metal Mind. Najciekawsze wydarzenia koncertowe, w których uczestniczył Cochise, to Seven Festival, Świebodzice Rock Festival, Cieszanów Rock Festiwal, Impact Festival. Zespół kilkukrotnie koncertował za granicą (w Niemczech, Belgii i Anglii), a w 2016 roku zagrał na dużej scenie Przystanku Woodstock. W lutym 2018 będzie miała miejsce premiera piątej płyty Cochise, zatytułowanej „Swans&Lions”.
Później na scenie pojawiła się Jagiellonia Białystok – najbardziej utytułowany klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce, jedyna drużyna w regionie, która występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Klub został założony w 1920 roku przez żołnierzy 42. Pułku Piechoty. W 1987 roku drużyna wywalczyła debiutancki awans do ekstraklasy, a dwa lata później wystąpiła w finale rozgrywek o Puchar Polski.
Największymi sukcesami klubu są Puchar Polski i Superpuchar wywalczone w 2010 roku, wicemistrzostwo Polski z sezonu 2016/17 oraz 3. miejsce w Ekstraklasie z sezonu 2014/15. Jagiellonia czterokrotnie reprezentowała Polskę w rozgrywkach o europejskie puchary.
Obecnie Klub tworzą seniorski zespół występujący w Lotto Ekstraklasie oraz Akademia zrzeszająca 11 drużyn. W swojej historii Jagiellonia wychowała wielu zawodników, występujących potem na międzynarodowej arenie oraz w reprezentacji Polski. Do najsłynniejszych należą: Thiago Cionka, Jacek Chańko, Marek Citko, Tomasz Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Michał Pazdan, Mariusz Piekarski, Grzegorz Sandomierski, Radosław Sobolewski.
Natomiast Jarosław Kazberuk – kierowca i pilot rajdowy, trener judo opowiadał młodzieży o swoje rajdowej przygodzie. Jest ośmiokrotnym uczestnik Rajdu Dakar. Brał udział w najtrudniejszych rajdach terenowych: Carpat Trophy (1997), Transylwania (1999), Transsyberia (2008). Reprezentant Polski w Camel Trophy 1996 (Borneo-Kalimantan). Jest członkiem grupy STT Racing. Wieloletni kierowca testowy Porsche, Subaru i BMW.
Bardzo wzruszające i inspiruje było na koniec wystąpienie Mariusza Kędzierskiego –25-letniego artysty i mówcy motywacyjnego, który urodził się bez rąk. Rysować zaczął po jednej z operacji, pod koniec 2008 roku. Od tamtego czasu wykonał ponad 700 prac, poświęcając na nie ponad 15 000 godzin. Zajmuje się hiperrealizmem, a jego prace sprzedawane są na całym świecie. Wystawiane były w Polsce, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii. Największy sukces artysta odniósł w 2013 roku, zajmując 2 miejsce w konkursie Best Global Artist w Wiedniu. Jako mówca motywacyjny pracuje od ponad 2 lat. Jest pierwszym w historii Polakiem, który wystąpił na scenie w Azji (GIS Taiwan).
W sierpniu 2017 roku uruchomił projekt motywacyjny "Żyjąc bez rąk" – w swoich filmach opowiada o tym, jak wygląda życie z perspektywy człowieka zmagającego się z codziennymi trudnościami fizycznymi.
Projekt EEC-Liderzy Przyszłości zainicjowany został w 2014 roku w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i jest obecnie kontynuowany na Śląsku. W zorganizowanych w ramach tego przedsięwzięcia spotkaniach udział wzięło już kilka tysięcy studentów. W białostockiej odsłonie projekt kierowany jest do młodzieży uczącej się w szkołach średnich.
Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KOMENTARZE (0)