×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dzień Matki. Elżbieta Rafalska i prezydent złożyli życzenia Polkom

  • Autor: GP
  • 26 maj 2017 10:52

W międzynarodowy Dzień Matki na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie zabrakło życzeń od Elżbiety Rafalskiej. Minister podkreśla, jak ważna jest rola matki, jest wręcz "nie do przecenienia". Swoje dodają też prezydent i marszałek Senatu.

Dzień Matki. Elżbieta Rafalska i prezydent złożyli życzenia Polkom
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W krótkim wpisie na stronie ministerstwa można przeczytać ciepłe życzenia dla wszystkich Polek, które doczekały się potomstwa. Elżbieta Rafalska życzy polskim mamom ciepła, życzliwość, spokoju i  bezpieczeństwa.

- Te wartości płynące z matczynej miłości są szczególnie cenione przez dzieci bez względu na ich wiek - pisze w notatce na stronie ministerstwa Rafalska. - Tempo życia i natłok rozmaitych obowiązków sprawiają jednak, że niewystarczająco często pamiętamy o dziękowaniu Mamom za ich troskę o dzieci i rodzinę.

W dalszej części życzeń zaznacza się, że mamom zawdzięczamy w znacznym stopniu to, kim jesteśmy, jakie wartości wyznajemy oraz jak traktujemy innych ludzi. - To Mamy starają się wpoić nam najlepsze zasady. Dzięki Mamom uczymy się życzliwości, uprzejmości, wrażliwości na cudzą krzywdę oraz okazywania bliskim pozytywnych emocji. Mamy pokładają również ogromne zasługi w naszej edukacji - wyliczyła Rafalska.

Czytaj taż: Jak Polski podchodzą do relacji praca wychowanie dzieci?

Andrzej Duda

Życzenia złożył też Andrzej Duda. Prezydent, mimo obowiązków dyplomatycznych podpisał życzenia, w których czytamy:

- Znając z własnego doświadczenia trud rodzicielski, życzymy Paniom wielu sił, cierpliwości, spokoju i pogody ducha na każdy dzień. Dzieci to wielka radość, ale i wielka odpowiedzialność. Wielkie szczęście, ale i wielkie zadanie. Wielkie wyrzeczenia, ale i wielka satysfakcja. Właściwie wszystko, co związane z dziećmi, wydaje się wielkie - nawet kiedy one same są jeszcze małe.

Andrzej Duda powołując się na swoje doświadczenia rodzicielskie (prezydent ma córkę), stwierdza w liście skierowanym do Polek, że wie, jak szybko dzieci dorastają. - Dlatego życzymy Paniom, by te już dorosłe dzieci były dla Pań prawdziwą pociechą i powodem do dumy. Niech odwdzięczają się swoim matkom troskliwością i opieką, a przede wszystkim częstymi spotkaniami i rozmowami - kończy prezydent.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dzień Matki. Elżbieta Rafalska i prezydent złożyli życzenia Polkom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA