×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dzieci byłych pracowników PGR dostaną komputery i dostęp do internetu

 • Autor: PAP/JP
 • Opublikowano: 21 lut 2022 14:42

Ponad 80 mln zł zostanie przeznaczone na sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR na Warmii i Mazurach - powiedział w poniedziałek w Barczewie wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Laptopy, komputery i tablety otrzyma prawie 30 tys. dzieci w regionie.

Dzieci byłych pracowników PGR dostaną komputery i dostęp do internetu
Laptopy, komputery i tablety otrzyma prawie 30 tys. dzieci (fot. Pixabay)
REKLAMA
 • Na konferencji prasowej w Barczewie wiceszef MSWiA poinformował, że w woj. warmińsko-mazurskim wnioski do projektu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - granty PPGR" złożyło 115 gmin, a łączna kwota dofinansowania przeznaczona dla regionu to ponad 80 mln zł. Za te środki zostanie zakupione blisko 30 tys. komputerów, laptopów i tabletów.
 • "Mimo upływu wielu lat od czasów przełomu, niektóre ze społecznych konsekwencji czasów transformacji są nadal widoczne" - zauważył. Jak dodał, dotyczy to zwłaszcza gmin w takich regionach jak Warmia i Mazury, gdzie liczba PGR-ów była największa.
 • Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki powiedział, że ponad 80 mln zł z tego programu to największa kwota ze wszystkich regionów w Polsce. "To prawie 28 tys. laptopów, 1591 komputerów stacjonarnych i 343 tablety" - wyliczał.

Poboży podkreślił, że obowiązkiem władz jest zauważanie deficytów, które są konsekwencją wprowadzonego w Polsce modelu transformacji systemowej. Przypomniał, że rozwiązywaniu tych problemów i wyrównywaniu szans mają służyć także inne rządowe inicjatywy, jak program rozwoju dróg lokalnych czy inwestycji w gminach z terenów popegeerowskich.

Podał przykład powiatu olsztyńskiego, który otrzyma prawie 8 mln zł na sprzęt komputerowy dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR, z czego 821 tys. zł na sprzęt dla 300 dzieci trafi do Barczewa.

"To pokazuje z jednej strony skalę potrzeb, ale pokazuje także konkretne dzieci, które dzięki temu programowi skorzystają z możliwości zakupu laptopów, komputerów i tabletów" - stwierdził.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki powiedział, że ponad 80 mln zł z tego programu, to największa kwota ze wszystkich regionów w Polsce. "To prawie 28 tys. laptopów, 1591 komputerów stacjonarnych i 343 tablety" - wyliczał.

Jak zaznaczył, 74 mln zł będzie przeznaczone na kupno sprzętu komputerowego, który uczniowie dostają na własność. Pozostała kwota to środki na licencję na podstawowe oprogramowanie oraz ubezpieczenie i dostęp do internetu na dwa lata. Najwięcej pieniędzy trafi do powiatu ostródzkiego (8,3 mln zł), olsztyńskiego (7,9 mln), działdowskiego (6,2 mln) i iławskiego (prawie 6 mln).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Dzieci byłych pracowników PGR dostaną komputery i dostęp do internetu
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • . 2022-09-27 09:18:18

  Widać, że nadchodzą wybory.

 • Daniel 2022-09-26 18:53:54

  Program był niesprawiedliwy dzieci pracowników PGR-ów , które zamieszkały w miastach niemogący skorzystać z tego programu . Czy one są gorsze?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA