×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dojazd do pracy nie musi być marnowaniem czasu

  • Justyna Koc
    jk
  • 8 lut 2017 13:40

• Według badań 39 proc. europejskich pracowników musi przeznaczyć na dojazd do pracy ok. 45 minut.
• Daje to nam prawie 4 godziny w ciągu tygodnia, które można wykorzystać w znacznie bardziej kreatywny sposób niż przeglądanie postów znajomych na Facebooku bądź Instagramie.

Dojazd do pracy nie musi być marnowaniem czasu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- Pierwszy krok jest zwykle najtrudniejszy. Jeśli już go wykonaliśmy należy pamiętać, że praktyka czyni mistrza. Dzięki temu nie będziemy zniechęcać się pierwszymi niepowodzeniami, a sukces przyjedzie sam – mówi Przemysław Czechowski z Michael Page.

- Warto tutaj przypomnieć przykład Matta Cuttsa, inżyniera pracującego w Google, który twierdzi, że jeśli jest coś, co zawsze chciałeś zrobić, ale nigdy ci się to nie udało, po prostu spróbuj to powtarzać przez 30 dni. Po tym okresie wykształcają się nawyki, dzięki czemu dana czynność staje się dla nas drugą naturą. Może to dotyczyć właśnie efektywnego wykorzystywania przez nas czasu na dojazd do i z pracy – podkreśla Przemysław Czechowski.

Jak najprościej i najlepiej wykorzystać czas podróży do i z pracy? Oto pięć wskazówek.

Nauka nowego języka

Przyswojenie sobie nowego języka jest rzeczą fascynującą. Musimy poświęcić temu jednak trochę czasu. Przy czym, po całym dniu spędzonym w biurze, często może brakować nam już na to energii. Dlatego dobrym pomysłem jest nauka słówek bądź gramatyki w drodze do pracy.

Co ważne, uważa się, że potrzeba tylko 24 tygodni do nauczenia się języka na przyzwoitym poziomie. Także wystarczy poświęcić 400 dojazdów na słuchanie w drodze do biura audiobooków, podcastów, webinariów bądź przyswajanie słówek przez odpowiednie aplikacje, aby móc dopisać sobie znajomość kolejnego języka do CV.

Pracuj w drodze

Rozpoczęcie dnia w pracy kojarzy się wielu osobom z porannym stresem i czekającą od rana długą listą obowiązków. Dlatego warto wykonać część prostszych, a przy tym licznych zadań jeszcze przed dotarciem do pracy. Spośród 39 proc. europejskich pracowników, którzy spędzają rano ponad trzy kwadranse w drodze, tylko połowa wykorzystuje ten czas na pracę. Jeśli ciągle dzwoniący telefon i niezapowiedziane spotkania nie pozwalają odpowiednio skupić się w biurze, warto wykorzystać wolny czas podczas jazdy tramwajem/autobusem/ pociągiem.

Wyczyść skrzynkę pocztową

Myśl o stosie nieprzeczytanych maili potrafi uprzykrzyć poranek każdemu. Dobrym rozwiązaniem wydaje się więc ich segregowanie już na przykład w trakcie oczekiwania na spóźniony autobus. Pozwoli to na załatwienie najpilniejszych spraw jeszcze zanim siądzie się przy biurku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dojazd do pracy nie musi być marnowaniem czasu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA