PARTNERZY PORTALU

Do czego używaliśmy internetu w 2022 roku?

  • KDS
  • 23 gru 2022 18:09

W mijającym roku 90 proc. osób w wieku od 16 do 74 lat w Unii Europejskiej korzystało z internetu. Udział ten wahał się od 79 proc. w Bułgarii do 98 proc. w Luksemburgu. W 2010 roku z sieci korzystało 67 proc. unijnego społeczeństwa, a w 2015 już 78 proc.

Do czego używaliśmy internetu w 2022 roku?
90 proc. mieszkańców UE w 2022 roku korzystało z internetu. (Fot. Pixabay)
REKLAMA

W 2022 r. mieszkańcom UE internet służył głównie do komunikowania się z innymi. 77 proc. wskazało na wysyłanie i odbieranie maili, 72 proc. na używanie komunikatorów, 70 proc. badanych wskazało na wyszukiwania informacji o towarach i usługach. 66 proc. używało internetu do rozmów telefonicznych lub wideo a 65 proc. do oglądania telewizji lub filmów.

Wiele osób korzystało również z internetu do czytania internetowych serwisów informacyjnych czy gazet (64 proc.), oglądania treści wideo z serwisów komercyjnych lub udostępniania (61proc.), korzystania z usług bankowych (60 proc.), uczestniczenia w sieciach społecznościowych (58 proc.) oraz słuchania do muzyki (54 proc.).

Czytaj więcej: Branża rozgrzana do czerwoności. Trzeba wybrać między mieć a być

Eurostat sprawdził również, w jakim stopniu wykorzystywano internet do zapewnienia sobie opieki medycznej. 52 proc. osób zgłosiło, że korzysta z internetu w celu poszukiwania informacji na temat zdrowia, podczas gdy 33 proc. stwierdziło, że wykorzystało go do umówienia się na wizytę u lekarza, 24 proc. uzyskało dostęp do osobistej dokumentacji medycznej online, a 18 proc. korzystało z niej, aby uzyskać dostęp do innych usług zdrowotnych za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji zamiast konieczności pójścia do szpitala lub wizyty u lekarza.

Wśród państw członkowskich UE Finlandia odnotowała najwyższy odsetek osób korzystających z Internetu w celach związanych ze zdrowiem, przy czym 81 proc. osób korzysta z Internetu w celu poszukiwania informacji na temat zdrowia, a 79 proc. uzyskuje dostęp do osobistej dokumentacji medycznej online.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Do czego używaliśmy internetu w 2022 roku?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA