Dla redaktora naczelnego "The New Yorker" Davida Remnicka Twitter to strata czasu

Redaktor naczelny prestiżowego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker” unika obcowania z medium społecznościowym Twitter, określając go jako „pochłaniający tunel czasoprzestrzenny”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dla redaktora naczelnego "The New Yorker" Davida Remnicka Twitter to strata czasu

PODZIEL SIĘ


Autor: ZF

4 sie 2015 11:29


Światowej sławy dziennikarz i autor nagrodzonej Pulitzerem publikacji, w wywiadzie dla „Business Insider” wyznał dlaczego nie jest zachwycony tym, czym stał się Twitter.

-Ludzie z mojej branży często wykorzystują Twittera w niewłaściwy sposób, umieszczając wyłącznie nudne tweety promocyjne lub, co gorsza, nieumyślnie dzieląc się zbyt prywatnymi detalami z ich życia - mówi Remnick. 

Sam nie odcina się od serwisu całkowicie, twierdząc, że może to być niesamowite narzędzie, jeśli używane właściwie i z dużą dozą ostrożności.

- Kiedy relacjonuję duże sprawy, takie jak choćby kryzys polityczny w Egipcie, na Twitterze śledzę rozwój wydarzeń na bieżąco – tłumaczy Remnick. – wartościowe komentarze napływają ze wszystkich stron, a każdy głos jest istotny - dodaje.

Gdy jednak przychodzi do codziennego korzystania z Twittera, Remnick uważa, aby nie dać się wciągnąć.

- Bardzo pilnuję tego, aby niepotrzebnie nie marnować czasu. To taka walka dwudziestego pierwszego wieku- podsumowuje Remnick. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.