PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Demografia: Wzrosła liczba urodzeń dzieci w 2017 r. Efekt 500 plus?

  • Autor: PAP/AT
  • 23 mar 2017 12:33

W styczniu 2017 r. urodziło się o 13,6 tys. dzieci więcej. - To kolejny trzeci miesiąc skokowego wzrostu. Potwierdzone dane gusowskie mówią o 35 tys. urodzeń w 2017 r.  Prawdopodobnie jest to m.in. efekt programu 500 plus - powiedziała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Demografia: Wzrosła liczba urodzeń dzieci w 2017 r. Efekt 500 plus?
W styczniu 2017 r. urodziło się o 13,6 tys. dzieci więcej niż w styczniu 2016 r. (Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl/P. Tracz/flickr)
REKLAMA

"Z czwartkowych (23 marca) danych GUS wynika, że nastąpił duży wzrost liczby urodzeń dzieci w styczniu" - powiedziała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. "Taki wynik cieszy, prawdopodobnie jest to m.in. efekt programu 500 plus" - mówiła minister.

"W styczniu 2017 r. urodziło się 35 tys. dzieci, w styczniu 2016 było to o 13,6 tys. mniej" - podała Rafalska, cytując dane GUS.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Do tej pory byłam wstrzemięźliwa w komentowaniu liczby urodzeń, ale czwartkowe dane wprawiły mnie w radość. To kolejny trzeci miesiąc skokowego wzrostu. Potwierdzone dane gusowskie mówią o 35 tys. urodzeń a więc porównując z styczniem 2016 r., gdy urodziło się 30,8 tys. dzieci mamy wzrost 4,2 tys., czyli o 13,6 proc. urodzeń więcej" - powiedziała.

Zaznaczyła, że to więcej, niż poprzednie niepotwierdzone dane z publicznych szpitali. "To trzeci kolejny miesiąc wzrostu i powód do radości. Liczymy, że ta tendencja wzrostowa utrzyma się" - dodała Rafalska.

Czytaj też: Skrajne ubóstwo rodzin zmalało dzięki 500 plus

"Chyba nikt nie zaprzeczy, że trzy kolejne miesiące tak dużego wzrostu, to między innymi wpływ programu 500 plus. Pozostałych czynników również, ale one tez miały wpływ na cały ostatni okres - dobra sytuacja na rynku pracy, czy inne już funkcjonujące świadczenia" - podkreśliła.

"Ten wzrost jest w miesiącach zimowych - które dotąd nie charakteryzowały się tak dużą dynamiką urodzeń. W okresie zimowym rodziło się zwykle mniej dzieci, więcej ich jest w okresie wiosennym i letnim" - przypomniała.

"Będziemy czekać na kolejne dane, ale te są już niezwykle obiecujące" - zaznaczyła szefowa resortu. "Ten miesiąc i kolejne potwierdzą, ze 500 plus miało swój udział w decyzjach rodzicielskich" - dodała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Demografia: Wzrosła liczba urodzeń dzieci w 2017 r. Efekt 500 plus?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • kasia 2017-05-31 21:50:28

    To w końcu 13, 6% czy 13, 6 tys.? Bo to chyba jednak znaczaca różnica. Moze by tak przeczytac tekst ze zrozumieniem zanim sie go pusci w eter. Rzetelność dziennikarska ......

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA