Czarny poniedziałek: Zamiast iść do pracy, kobiety wezmą wolne, by protestować

• W poniedziałek 3 października w całym kraju kobiety przeciwne zaostrzeniu prawa aborcyjnego zamiast pójść do pracy wezmą wolne, by zaprotestować przeciw planowanym zmianom.
• Pomysł zorganizowania protestu podrzuciła na Facebooku Krystyna Janda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czarny poniedziałek: Zamiast iść do pracy, kobiety wezmą wolne, by protestować

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 wrz 2016 11:21


Po skierowaniu do prac w komisji sejmowej restrykcyjnego projektu ustawy o aborcji, w Polsce nasiliły się manifestacje i inne formy protestu wobec planowanych zmian w prawie.

W poniedziałek 3 października kobiety w całym kraju, które chcą wyrazić sprzeciw wobec zaostrzeniu prawa aborcyjnego, zamiast iść do pracy wezmą wolne. Polki biorą w ten sposób przykład z mieszkanek Islandii, które 41 lat temu sparaliżowały swój kraj. Aż 90 proc. kobiet w tym kraju wzięło wówczas dzień wolny. Domagały się równości i sprawiedliwych płac.

- 3 października nie idziemy do pracy i na uczelnię. Bierzemy urlop na żądanie, dzień wolny na opiekę nad dzieckiem, urlop bezpłatny, korzystamy z jakiejkolwiek innej legalnej możliwości. Co robimy w tym czasie? Organizujemy protesty i happeningi w swoich miastach albo w nich uczestniczymy. Spotykamy się w gronie kobiecym. Wybieramy się na spacer, zapełniamy miejsca publiczne ubrane na czarno - piszą autorki polskiego wydarzenia.

Pomysł zorganizowania protestu podrzuciła w sobotę (24 września) na Facebooku Krystyna Janda. Już w poniedziałek (26 września) na liście miejscowości, w których były przygotowywane protesty, znalazło się prawie 50 miast.

Fot. facebook Fot. facebook

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Witold 2016-09-27 14:33:12

Zenobio, Twoja pamięć sięga prawie 2500 lat. Metody stare, ale skuteczne.

kinoman 2016-09-27 13:01:26

Jolanta Krystyna myśli sobie: Jak mi nie wyszły kremy, to może lepiej pójdę do "polityki" albo "kod-u"???

Zenobia 2016-09-27 12:15:10

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to Lizystrata odsunęła mężów od łoża, aby zakończyli wojnę ?