Podróżując po Europie zobaczymy ulubiony polski serial i transmisję sportową

• Podróżując po Europie będzie można obejrzeć ulubiony polski serial czy transmisję sportową.
• Rząd popiera projekt unijnego rozporządzenia zapewniającego posiadaczowi usług cyfrowych dostęp do nich, podczas tymczasowego pobytu w innym państwie członkowskim, ale z zastrzeżeniami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podróżując po Europie zobaczymy ulubiony polski serial i transmisję sportową

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

4 lut 2016 13:13


Użytkownicy usług online uzyskują dostęp do usług i treści za pomocą urządzeń przenośnych, często jednak nie mogą tego robić podczas podróży po Europie, bo wyświetla się komunikat, że treść jest zablokowana w tym czy innym kraju i bez naruszenia praw autorskich nie da się do niej dotrzeć. Jest szansa, że wkrótce dotychczasowe ograniczenia terytorialne licencji na korzystanie z treści chronionych prawem autorskim, przestaną być tak restrykcyjne jak dotychczas.

- Taki jest cel projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zapewnienia możliwości przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści, przedstawiony przez KE w grudniu 2015 r. Projekt rozporządzenia jest elementem wdrażania strategii jednolitego rynku cyfrowego UE – mówił Krzysztof Czabański, sekretarz stanu w Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na posiedzeniu Komisji ds. UE.

Nowe rozwiązania mają zapewnić abonentom, którzy wykupili dostęp do usług online na terenie Polski, ciągłość w dostępie do tych usług także podczas podróży na terenie UE.

Projekt od dawna budzi zainteresowanie wielu polskich środowisk, zwłaszcza dostawców usług cyfrowych. Ich obawy dotyczą zapowiadanych przez KE zmian w prawie autorskim, co daje możliwości podważenia zasady terytorialności prawa autorskiego.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.