Cyfrowy kurator albo memowy agent - oto zawody przyszłości

Brzmi znajomo? Jeśli nie, to na pewno będzie. To tylko kilka z dwudziestu zawodów do których przyjdzie nam się przyzwyczaić w przyszłości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cyfrowy kurator albo memowy agent - oto zawody przyszłości

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 wrz 2013 15:15


Jak podaje firma Sparks&Honey, oprócz specjalisty od crowdfundingu, zajmującego się pozyskiwaniem inwestorów dla przedsiębiorców w sieci pojawi się na rynku pracy o wiele więcej nowych zawodów.

Cyfrowy kurator będzie naszym przewodnikiem po cyfowym świecie, wspierającycm nas w rozwoju kariery. Memowy agent będzie specjalistą ds. budowania pozytywnej popularności z wykorzystaniem memów.

Kto jeszcze pojawi się na rynku? Np. specjalista ds. alternatywnych, cyfrowych walut (jak Bitcoin) - zapotrzebowanie na tego typu doradców gwałtownie się zwiększy.

W dobie cyfrowych rozwiązań niezbędni będą również konsultanci ds. prywatności i nauczyciele hakowania życia. Ci pierwsi nauczą nas jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, a ci drudzy - jak umiejętnie wykorzystywać nowe technologie do upraszczania sobie życia.

W tym wszystkim - kiedy zostawiamy po sobie setki, tysiące, miliony śladów cyfrowych w postaci zdjęć, dokumentów, notatek, będzie nam potrzebna osoba, która uporządkuje naszą spuściznę. Będą nimi osobiści archiwiści cyfrowi.

I tak do końca życia? Nie, nawet po śmierci. Nagrobki z kodami QR lub z wyświetlaczami już pojawiły się na cmentarzach. Przechowywane w cyberprzestrzeni informacje o zmarłym muszą być zarządzane tak samo, jak porządkowane są groby na cmentarzach. I właśnie tutaj pojawia sie przestrzeń dla strażników pośmiertnej obecności ludzi w cyberprzestrzeni.

Dla tych, którzy będą wiedli jeszcze ziemskie życie w szalonym świecie cyfrowym, nie powinno zabraknąć terapeutów od uzależnień internetowych, a także internetowych wizażystów, czyli osobistych doradców, którzy pomogą nam stworzyć atrakcyjny wizerunek w sieci nabiorą na znaczeniu.

Rozmowy kwalifikacyjne przez Skype`a, sprawdzanie kandydatów do pracy w portalach społecznościowych, czy prowadzenie blogów jako własnych, firmowych wizytówek, to już codzienność. Dlatego w czasach, gdy w coraz większym stopniu nasze zawodowe życie wchodzi do sieci, odpowiednio wykreowany wizerunek będzie bezcenny.

Skoro o karierze mowa - na rynku będą również potrzebne osoby, które zadbają o rozbudzanie naszej kreatywności i zwiększanie produktywności. Pierwsze zadanie przypadnie w udziale trenerowi ciekawości, którego zadaniem będzie nie tylko inspirowanie, ale i nauka odkrywania świata. W drugim przypadku przyda się doradca ds. produktywności, który stanie się bardzo pomocny w kwestiach zarządzania czasem i karierą, w świecie pełnym nowoczesnych technologii i narzędzi pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.