Coraz więcej Polaków spędza święta pod palmami

Trzy dni obżarstwa i spotkań z rodziną? Niekoniecznie – tradycyjne święta nie wszystkim odpowiadają. Coraz więcej Polaków woli wykorzystać ten czas na zagraniczny wypad.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej Polaków spędza święta pod palmami

PODZIEL SIĘ


Autor: infoWire.pl

14 gru 2015 10:15


W tym roku 19 proc. turystów decydujących się na wyjazd z biurem podróży będzie szusować na nartach, 80 proc. – Boże Narodzenie i Nowy Rok spędzi pod palmami.

- Trend wyjeżdżania na święta od dwóch lat się nasila. Częściej traktujemy ten okres jako okazję do odpoczynku na plaży lub uprawiania sportów wodnych niż do zimowych szaleństw – zaznacza w wywiadzie z serwisem infoWire.pl Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl.

Kierunki podróży

Najpopularniejszym miejscem, do którego udajemy się z biurem podróży, są Wyspy Kanaryjskie. W tym roku wybiera się tam blisko 24 proc. turystów. Podobny odsetek wyjeżdżających spędzi tegoroczne święta w egzotycznych krajach, takich jak np. Dominikana, Kenia czy Kuba. Ci, którzy są wierni zimowym atrakcjom, podróżują przede wszystkim do Austrii i Włoch.

Co ciekawe, zdecydowanie rzadziej niż jeszcze dwa lata temu stołujemy się na własną rękę. Zamiast tego wybieramy hotele oferujące śniadania i obiadokolacje (HB) lub pełne wyżywienie (all inclusive).

Kosztowne święta

Koszt, jaki ponoszą Polacy wyjeżdżający na święta i Nowy Rok z biurem podróży, wynosi średnio 3 770 zł na osobę. W przypadku wypoczynku narciarskiego jest to średnio 1 815 zł, z kolei jeśli chodzi o wyjazd egzotyczny – 7 200 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.