×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Co piąty Polak rezygnuje z wakacyjnego wyjazdu przez inflację

  • jk
  • 17 cze 2022 15:19

Tegoroczne wakacje upłyną pod znakiem oszczędzania i szukania tańszych alternatyw. 71 proc. Polaków przyznaje, że inflacja wpłynie w jakimś stopniu na ich plany wakacyjne. 33 proc. turystów szuka oszczędności w kraju, a 10 proc. zamierza wydać mniej na wakacje za granicą.

Co piąty Polak rezygnuje z wakacyjnego wyjazdu przez inflację
Z badania rankomat.pl wynika, że 20 proc. polskich turystów całkowicie zrezygnowało ze swoich planów wakacyjnych z uwagi na obecną sytuację ekonomiczną (Fot. Aaron Burden/Unsplash)
REKLAMA
  • Z badania rankomat.pl wynika, że 20 proc. polskich turystów całkowicie zrezygnowało ze swoich planów wakacyjnych z uwagi na obecną sytuację ekonomiczną.
  • Ponad połowa badanych przyznaje, że wakacje planuje, biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną. 33 proc. turystów szuka oszczędności w kraju – wydając mniej na planowany urlop lub szukając tańszej alternatywy.
  • Zdecydowana większość pracowników nie chce wydać na urlop więcej niż 5 000 zł. 14 proc. polskich turystów liczy, że zamknie się w kwocie do 1 000 zł. 27 proc. badanych chce wydać na wakacje od 1 000 do 3 000 zł.

Z badania rankomat.pl wynika, że 20 proc. polskich turystów całkowicie zrezygnowało ze swoich planów wakacyjnych z uwagi na obecną sytuację ekonomiczną. Nieco mniejsza grupa (10 proc.) w ogóle nie planowała wyjazdowego urlopu w tym roku. Tylko 25 proc. podróżnych nie zamierza oszczędzać podczas wakacji – 16 proc. w Polsce, a 9 proc. za granicą. 

Ponad połowa badanych przyznaje, że wakacje planuje, biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną. 33 proc. turystów szuka oszczędności w kraju – wydając mniej na planowany urlop lub szukając tańszej alternatywy.

10 proc. Polaków zamierza wydać mniej na wakacje za granicą, a tylko o jeden punkt procentowy mniej badanych zmieniło kierunek wakacji z Polski na zagranicę w celu szukania oszczędniejszych rozwiązań. 

Zaciskanie pasa

Zmiana planów wakacyjnych z uwagi na rosnącą inflację nie dotyczy tylko kierunku urlopu, ale też konkretnych widełek budżetowych, w jakich Polacy zamierzają się zmieścić podczas odpoczynku. Zdecydowana większość nie chce wydać więcej niż 5 000 zł. 14 proc. polskich turystów liczy, że zamknie się w kwocie do 1 000 zł. 27 proc. badanych chce wydać na wakacje od 1 000 do 3 000 zł. 25 proc. wyjeżdżających na urlop zamierza pozostać w przedziale od 3 000 zł do 5 000 zł. 

Tylko 13 proc. Polaków chce wydać na wakacje więcej niż 5 000 zł. Jedna dziesiąta turystów planuje budżet w przedziale od 5 000 zł do 10 000 zł, a tylko 3 proc. chce przekroczyć granicę 10 000 zł.

Wakacje w hotelu nad Bałtykiem

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Co piąty Polak rezygnuje z wakacyjnego wyjazdu przez inflację
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA