Co czwarty Polak chce więcej czasu poświęcać rodzinie

• 41 proc. Polaków deklaruje, że dla rodziny przeznacza ponad 5 godzin tygodniowo, jednak blisko co czwarty chciałby tego czasu poświęcać jeszcze więcej – wynika z badania Frisco.pl „Polacy po godzinach”.
• Narzekamy na brak czasu na realizację własnych pasji, odpoczynek czy podróże.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co czwarty Polak chce więcej czasu poświęcać rodzinie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

30 cze 2016 15:38


Jak wynika z badania Frisco.pl „Polacy po godzinach”, najlepiej w gospodarowaniu czasem radzą sobie mieszkańcy dużych miast – na rozwijanie swoich pasji czy uprawianie sportów przeznaczają więcej czasu niż osoby z mniejszych miejscowości.

Źródło: Frisco.pl Źródło: Frisco.pl

Mieszkańcy mniejszych miast poświęcają więcej czasu na rodzinę (powyżej 5 godzin w tygodniu – 51 proc.), niż mieszkańcy dużych miast (powyżej 5 godzin – 36 proc.). Ci drudzy poświęcają za to więcej czasu na realizowanie własnych pasji czy uprawianie sportu niż osoby żyjące w mniejszych miejscowościach.

Źródło: Frisco.pl Źródło: Frisco.pl

– Co czwarta osoba zamieszkująca polskie aglomeracje poświęca na swoje pasje od 2 do 3 godzin, gdzie u mieszkańców mniejszych miast odsetek ten wynosi 14 proc. – mówi Tomasz Dębowski, dyrektor marketingu Frisco.pl.

Źródło: Frisco.pl Źródło: Frisco.pl

– Można więc wnioskować, że duże miasta oferują więcej możliwości realizowania pasji, ale też więcej rozwiązań pozwalających zyskać czas na przyjemności. Lepiej rozwinięta komunikacja czy łatwiejszy dostęp do nowoczesnych rozwiązań usprawniających życie pozwalają na zrobienie więcej rzeczy szybciej i sprawniej – komentuje.

Mężczyźni więcej odpoczywają i częściej się doskonalą

Odpowiedzi ankietowanych pokazały, że co czwarta kobieta na odpoczynek poświęca do dwóch godzin tygodniowo, podczas gdy aż 32 proc. mężczyzn przeznacza na niego powyżej pięciu godzin w tygodniu. Kobiety natomiast poświęcają więcej czasu na spotkania z przyjaciółmi (do 2 godzin w tygodniu – 29 proc.) niż mężczyźni (24 proc.), ale 9 proc. pań przyznaje, że ze znajomymi nie spotyka się wcale.

Prawie połowa kobiet deklaruje, że poświęca dużo czasu rodzinie – aż 44 proc. powyżej 5 godzin tygodniowo, a 36 proc. spędza do godziny tygodniowo na zadbanie o urodę. Co ciekawe, w tej kwestii panowie wcale nie są gorsi – aż 38 proc. badanych również przyznało, że tyle czasu przeznacza na zabiegi pielęgnacyjne.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.