Chorobowe, kac, a może kłamstwo? Dlaczego pracownicy nie stawiają się w pracy

Zdarzyło wam się wziąć dzień wolny od pracy z powodu wyimaginowanej choroby? Okazuje się, że taka sytuacja miała miejsce u większości ankietowanych Brytyjczyków. 

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chorobowe, kac, a może kłamstwo? Dlaczego pracownicy nie stawiają się w pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: ZF

6 sie 2015 11:46


"Business Insider" opublikował badanie firmy Timeware przeprowadzone wśród tysiąca Brytyjczyków, z którego wynika, że w roku 2014 aż 57 proc. pracowników nie było naprawdę chorych, kiedy przedstawiło szefowi taki powód jako przyczynę swojej absencji w pracy. 

Czytaj też: 10 nietypowych wymówek spóźnialskich pracowników

Ankietowanym polecono wybrać z listy przyczyn te, które najczęściej zatrzymują ich w drodze do pracy lub w ogóle nie pozwalają wyjść z domu.

Lista, z której mogli wybierać ankietowani, zawierała takie przeszkody jak: problemy rodzinne czy osobiste, brak satysfakcji z miejsca pracy, kłopotliwy dojazd czy nawet syndrom dnia wczorajszego.

Co się okazało?

Najwięcej przebadanych, bo aż 45 proc., brało dzień wolny z powodu choroby, 23 proc. z powodu opieki nad dzieckiem, 17 proc. jako przyczynę nieobecności w pracy wskazało problemy uczuciowe, a 11 proc. przyznało, że potrzebowało wolne, by móc udać się na rozmowę o pracę. Jednakże fakt, że choroba to również wymówka większości Brytyjczyków, stawia te dane w nieco innym świetle. 

 Czytaj też: Kiedy pracodawca może zwolnić zbyt często chorującego pracownika?

U pracowników w Polsce przedstawiało się to nieco inaczej, ponieważ najbardziej w dotarciu do pracy przeszkadzały im korki drogowe, niewyspanie i... nieładna pogoda.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.