×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Centra handlowe wychodzą z pandemicznych strat

  • Autor: PAP/JP
  • 24 sie 2022 15:54

W czerwcu br. obroty galerii handlowych były o 12 proc. wyższe niż w analogicznym okresie w 2019 r., czyli ostatnim roku przed pandemią - poinformowała PRCH. Czerwiec był czwartym miesiącem z rzędu, gdy obroty centrów handlowych były wyższe niż przed pandemią.

Centra handlowe wychodzą z pandemicznych strat
W czerwcu br. obroty galerii handlowych były o 12 proc. wyższe niż w analogicznym okresie w 2019 r., czyli ostatnim roku przed pandemią (fot. Pixabay)
REKLAMA

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) podała w środę dane o obrotach i odwiedzalności w centrach handlowych. Wynika z nich, że w czerwcu br. obroty były o 12 proc. wyższe niż w czerwcu 2019 r., czyli w ostatnim roku przed wybuchem pandemii Covid-19. Czerwiec br. był też czwartym miesiącem z rzędu, gdy obroty galerii handlowych były wyższe niż przed pandemią.

"Dynamika wzrostów w ostatnim, przeanalizowanym miesiącu była niższa niż w maju" - zastrzegł, cytowany w informacji prasowej, dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych, Krzysztof Poznański.

W odniesieniu do 2019 r. najwyższy wzrost obrotów odnotowały: usługi (+104,5 proc), żywność (+73,7 proc) i gastronomia (+33 proc). Mniejsze wzrosty notowała odzież (+0,7 proc.).

W podziale obiektów na powierzchnię najmu brutto (GLA - gross leasable area) największy wzrost obrotów (o 17,5 proc.) odnotowały największe galerie o powierzchni powyżej 60 tys. mkw. Duże obiekty (40-60 tys. mkw. GLA) notowały wzrosty o 9,2 proc., średnie (20-40 tys. mkw. GLA) o 7,6 proc., a najmniejsze (5-20 tys. mkw. GLA) o 3,7 proc.

Natomiast odwiedzalność galerii handlowych w lipcu była wyższa o 5,4 proc. niż w lipcu 2019 r. W ocenie Poznańskiego takie wyniki pozwalają branży odbudowywać się po stratach z okresów lockdownów. "Wyzwaniem w nadchodzących miesiącach będzie spowolnienie gospodarcze, wysoka inflacja, rosnące koszty energii oraz możliwe ograniczenia w jej dostępności" - zastrzegł Poznański.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) jest stowarzyszeniem not-for-profit, zrzeszającym ponad 200 członków działających w branży miejsc handlu i usług

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Centra handlowe wychodzą z pandemicznych strat
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA