×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Centra handlowe nadrabiają straty

  • Autor: PAP/JP
  • 12 kwi 2022 10:48

Dla centrów handlowych drugi kwartał 2021 roku był okresem poprawy wyników i nadrabiania strat spowodowanych przez lockdowny z pierwszej połowy roku - wynika z najnowszego raportu Retail Research Forum, przygotowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych.

Centra handlowe nadrabiają straty
Branża centrów handlowych nadrabiała w drugim półroczu 2021 r. straty spowodowane pandemią (fot. Pixabay)
REKLAMA

Jak napisano w raporcie, obroty najemców od maja wykazywały stałą tendencję wzrostową i były tylko o 0,75 proc. niższe niż w 2019 r. Odwiedzalność osiągnęła poziom 92,4 proc. w porównaniu do drugiej połowy 2019 r. i 126,8 proc. do drugiego półrocza 2020 r.

Według raportu w drugim półroczu 2021 r. do użytku oddano 250 tys. m kw. nowej powierzchni handlowej (GLA), w porównaniu do ok. 90 tys. m kw. GLA w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Tym samym, na polskim rynku łączne zasoby powierzchni handlowej osiągnęły poziom ok. 12,63 mln m kw.

"Analizując raport widzimy, że branża centrów handlowych nadrabiała w drugim półroczu 2021 r. straty spowodowane pandemią. Poziomy obrotów były już porównywalne z 2019 r., mimo że odwiedzalność, w związku z wciąż trwającą pandemią i ostrożnością klientów, była wciąż niższa niż przed pandemią" - ocenił cytowany w komunikacie dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych Krzysztof Poznański.

"Pozytywnie nastraja też fakt, że w 2021 r. inwestorzy wydali ponad 5,7 mld euro na nieruchomości komercyjne. Choć to niższy poziom od rekordowych obrotów z 2019 r., to w porównaniu do 2020 r. widać już 7 proc. wzrost. Oznacza to, że polski rynek inwestycyjny wraca do formy" - dodał.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) jest stowarzyszeniem zrzeszającym ponad 200 firm działających w branży handlu i usług.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Centra handlowe nadrabiają straty
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA