PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

CBA weszło do urzędu. Zatrzymanie ze łapówki ws. cudzoziemców

  • Autor: PAP/JP
  • 19 maj 2021 10:21

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kierowniczkę koszalińskiego oddziału spraw obywatelskich i cudzoziemców delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Kobieta usłyszała już zarzuty dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych.

CBA weszło do urzędu. Zatrzymanie ze łapówki ws. cudzoziemców
To kolejne zatrzymanie w sprawie dotyczącej łapówek za przyspieszoną legalizację pobytu cudzoziemców (fot. Pixabay)
REKLAMA

Wydział komunikacji społecznej Biura potwierdził, że to kolejne zatrzymanie dokonane przez funkcjonariuszy szczecińskiej delegatury CBA w sprawie dotyczącej łapówek za przyspieszoną legalizację pobytu cudzoziemców. CBA przeszukało miejsce pracy oraz mieszkanie zatrzymanej. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie.

"Postępowanie dotyczy podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za spowodowanie pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców. Zatrzymania kobiety dokonano w Koszalinie w wyniku ustaleń tego śledztwa" - podał wydział.

"Do zakresu zadań zatrzymanej przez CBA kierowniczki należało załatwianie spraw związanych z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców. Szefowa tak zorganizowała pracę wydziału, aby preferencyjnie traktować właścicielkę firmy doradztwa personalnego, zatrzymaną wcześniej w tej sprawie" - wyjaśnił wydział.

"Proceder miał miejsce w latach 2019-20, a właścicielka firmy mogła liczyć na przychylność i przyśpieszenie procedur związanych ze składanymi wnioskami w zamaian za korzyści majątkowe" - zaznaczyło CBA.

Kobieta została doprowadzona do prokuratury Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, gdzie usłyszała zarzuty.

W marcu w tej sprawie zatrzymano dwie osoby - w tym urzędniczkę tego samego koszalińskiego oddziału oraz właścicielkę firmy zajmującej się pomocą w sporządzaniu i składaniu wniosków o legalizację pobytu i zezwoleń na pracę cudzoziemców w Polsce.

Wydział zaznaczył, że śledztwo nadal się rozwija.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: CBA weszło do urzędu. Zatrzymanie ze łapówki ws. cudzoziemców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA