BMW, Volvo, Audi czy Volkswagen? Jakimi autami jeżdżą polscy prezesi?

Lease Plan - obsługujący ok. tysiąc klientów w Polsce - przedstawił dane dotyczące tego, jakie marki samochodów wybierają prezesi w Polsce. Oto one.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BMW, Volvo, Audi czy Volkswagen? Jakimi autami jeżdżą polscy prezesi?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 wrz 2016 13:04


 Okazuje się, że najpopularniejszym modelem jest Volkswagen Passat. Na drugim miejscu jest Volvo w dwóch modelach - Xc60 i Xc70, a na trzecim - Skoda - Octavia lub Superb. Dalej uplasowały się: Audi A6 i Audi A4 oraz BMW Series 5 i Series 3.

80 proc. aut to diesel, ok. 20 proc. benzyna, a tylko nieliczne sztuki są w pozostałych formach napędu.

W przypadku wyboru auta dla prezesa liczy się nie tylko komfort samego samochodu, ale również komfort jego użytkowania. W związku z tym blisko w 90 proc. przypadków auta posiadają pakiet pełnej obsługi serwisowej, pełne ubezpieczenie oraz nielimitowane opony.

Jak podaje Lease Plan, obecnie prezesi mogą sobie pozwolić na lepsze auto niż jeszcze kilka lat temu za taką samą ratę miesięczną. W przeciągu ostatnich lat oferta została tak dopasowana, by bardziej komfortowe i luksusowe auta były również bardziej interesujące cenowo w wynajmie długoterminowym.

Średnia rata miesięczna auta prezesa to ok. 2,8 tys. zł, natomiast kilka lat temu było to ok. 3,1 tys. zł pomimo tego iż cena zakupu tego auta była uprzednio niższa o ok. 10 proc..

Średnia wartość ceny zakupu auta dla prezesa wśród firm to 125 tys. zł.

Można zauważyć wzrost liczb aut o kosztach zakupu auta powyżej 200 tys. zł. Obecnie niecałe 10 proc. aut użytkowanych przez prezesów przewyższa kwotę 200 tys. zł wartości zakupu auta, gdzie jeszcze kilka lat temu wartość ta była o połowę niższa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.