Blue Monday. To ten poniedziałek?

Podobno ten tydzień zaczyna się od Blue Monday (niebieskiego poniedziałku) – najbardziej depresyjnego dnia w roku. Czy jednak na pewno tak jest? Co wam podpowiada wasz nastrój?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Blue Monday. To ten poniedziałek?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 sty 2016 11:15


Pewności odnośnie tego, że Blue Monday wypada dziś nie ma, ponieważ teorie na ten temat są co najmniej dwie: jedna wskazuje, że Blue Monday wypada w trzecim tygodniu stycznia (czyli w tym roku byłby to faktycznie 18. stycznia), a druga – że w ostatni poniedziałek pełnego tygodnia stycznia (w tym przypadku byłby to 25 stycznia).

Skąd się wziął Blue Monday? Określenie to wprowadził w 2004 r. Cliff Arnall, brytyjski psycholog i pracownik Cardiff University. Datę tego najbardziej beznadziejnego dnia w roku wyznaczył za pomocą wzoru matematycznego, w którym wziął pod uwagę kilka czynników: meteorologiczny (krótki dzień, niskie nasłonecznienie), psychologiczne (dół z powodu niedotrzymania postanowień noworocznych) czy ekonomiczne (pusty portfel po świętach i sylwestrze).

Czytaj też: Nie lubię poniedziałku

Niewiele osób bierze jednak „badanie” Arnalla na poważnie. Pojawiają się również pogłoski, że tak naprawdę informacja o Blue Monday pojawiła się w mediach po raz pierwszy jako informacja prasowa…

Jak zatem wasze nastroje? A może to po prostu kolejny zwykły poniedziałek? A może macie też syndrom Sunday Night Blues?

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.