Bill Gates po raz kolejny najbogatszym Amerykaninem

Współzałożyciel Microsoftu Bill Gates zajął pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi w USA magazynu "Forbes". Ten przedsiębiorca i filantrop, którego majątek szacuje się na 76 mld dolarów, jest na czele zestawienia już 22. raz z rzędu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bill Gates po raz kolejny najbogatszym Amerykaninem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 wrz 2015 21:28


Na drugim miejscu uplasował się legendarny inwestor giełdowy Warren Buffett z majątkiem 62 mld dolarów.

W tegorocznym zestawieniu "Forbesa" bardziej niż w minionych latach widać, że szczyt listy podzielony został między bywalców, często stojących na czele przemysłowych imperiów, i młodych przedsiębiorców wzbogaconych dzięki internetowi.

Przykładami starych fortun są bracia Charles i David Koch (Koch Industries), którzy z majątkiem po 41 mld dolarów znaleźli się na 5. i 6. lokacie, czy Jim Walton, syn założyciela sieci Wal-Mart.

Do rankingu dołączył m.in. założyciel Amazona Jeff Bezos, który z majątkiem wycenianym na 47 mld dolarów zajął czwarte miejsce. Bezos w ciągu roku więcej niż podwoił swoją fortunę. W tym samym czasie założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (7. miejsce; 40,3 mld dolarów) zwiększył swoją fortunę o 18 proc.

Z listy "Forbesa" wynika, że miliarderów nie przestaje przybywać. W tym roku, aby wejść na liczącą 400 pozycji listę trzeba było zgromadzić majątek w wysokości co najmniej 1,7 mld dolarów. W zeszłym roku wystarczyło "zaledwie" 1,55 mld dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.