Biel jest passe. Personel medyczny coraz bardziej kolorowy

Zielony, niebieski, granatowy, a nawet różowy i czerwony to kolory służbowych ubrań, w jakich chodzi personel medyczny w szpitalach w Łodzi. Lekarze i pielęgniarki odchodzą od tradycyjnych białych fartuchów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biel jest passe. Personel medyczny coraz bardziej kolorowy

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/Express Ilustrowany

15 sie 2016 16:09


Jak podaje Express Ilustrowany, nie ma przepisów, które regulują, jaki kolor ubrań ma obowiązywać w szpitalu.

- Biały kolor chyba najbardziej kojarzy się ze szpitalem, chorobami i cierpieniem - mówi Monika Michalak, naczelna pielęgniarka Szpitala im. Pirogowa w Łodzi.

- Pastelowe kolory służbowych ubrań są bardziej energetyzujące, wesołe i przyjazne dla pacjentów. Pozytywnie działają na psychikę chorego - dodaje.

W szpitalu im. Pirogowa lekarze i pielęgniarki noszą służbowe ubrania w różnych kolorach m.in. błękitnym, zielonym, różowym, granatowym, chociaż nada dominuje biel. Każdy pracownik raz na dwa lata otrzymuje nowy służbowy strój. Kupuje się około 900 kompletów składających się ze spódnicy i żakietu lub spodni i żakietu albo marynarki.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM w Łodzi kolory ubrań personelu medycznego też są różne. W ten sposób pacjenci mogą odróżnić poszczególne oddziały. Na przykład w izbie przyjęć tego szpitala personel nosi czerwone ubrania. Kolor ten kojarzy się z ratownictwem medycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

położna 2016-08-26 13:42:36

Pracowałam w jednym z wyżej wymienionych szpitali przez 10 lat i przez cały ten okres otrzymałam 2 komplety ubrań. Gdyby nie ubrania kupowane z własnych funduszy za pewne pięknie, by wyglądali pracownicy ochrony zdrowia noszący przez 2 lata jeden strój, który przysługuje im od pracodawcy (oczywiście białe mundurki prane po każdym dyżurze prezentowałyby się śnieżnobiałym odcieniem :P