Biedronka, Nikon, PKO BP, PZU... M.in. tym markom ufają Polacy

Jeśli na wakacje to Polacy wybierają biuro podróży ITAKA, jeśli boli głowa to najchętniej sięgają po Ibuprom, a jeśli myślą o zakupie samochodu to wybraliby Audi – wynika z polskiej edycji badania European Trusted Brands 2013 zrealizowanego przez Reader`s Digest.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka, Nikon, PKO BP, PZU... M.in. tym markom ufają Polacy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 cze 2013 12:57


European Trusted Brands to jedno z najszerzej zakrojonych badań konsumenckich w Europie. Stąd wiemy, że najbardziej zaufane marki Polaków to: Bosch - jeśli chodzi o sprzęt kuchenny, Nikon - jeśli chodzi o fotografię, PZU - jeśli chodzi o ubezpieczenia, Nivea - jeśli chodzi o kosmetyki do włosów i ciała, Orlen - jeśli chodzi o wybór stacji benzynowej.

Spośród banków największym zaufaniem cieszy się PKO BP, a kart kredytowych - Visa. Na przeziębienie najchętniej sięgamy po Gripex, dla wzmocnienia wybieramy witaminy marki Centrum, a jeśli na śniadanie jemy płatki to najchętniej z Nestlé.

A gdzie wybieramy sie na zakupy?

Najbardziej zaufaną siecią w kategorii "Sklep spożywczy" jest Biedronka (wybrało ją 34 proc. respondentów biorących udział w badaniu). Nieco rzadziej były wskazywane marki Lidl (10 proc.) oraz Tesco (7 proc.).

W kategorii "Drogeria" zwycięzcą została marka Rossmann, która zdobyła 66 proc. głosów zaś kolejne miejsca zajęły: Natura (11 proc.) i Sephora (4 proc.).

Po leki 18 proc. Polaków chodzi do apteki Dbam o Zdrowie, która otrzymała bardzo wysokie oceny za jakość oraz zrozumienie potrzeb klienta i zdobyła Złote, a także Kryształowe Godło". Właścicielem tej sieci aptek jest giełdowy dystrybutor farmaceutyczny Pelion.

Spośród sklepów z odzieżą "Złote Godło", podobnie jak rok temu otrzymała marka H&M, którą wybrało 16 proc. respondentów. Kolejne miejsca zajęły marki: Reserved (7 proc.) oraz C&A (5 proc.).

W sektorze nowoczesnych technologii cenione są takie marki jak: Nokia, HP, Plus i Allegro. Po raz piąty zdobywczynią Złotego Godła w kategorii telefon/smartfon została Nokia (45 proc. głosów). Zwyciężyła w 9 z 12 krajów biorących udział w badaniu.

Jeśli już dzwonić, to w jakiej sieci? Największym zaufaniem spośród operatorów telefonii komórkowej cieszy się marka Plus (27 proc. głosów) - zdobywca Złotego Globa. Po nim uplasował się Orange (26 proc. głosów), a na trzecim miejscu znalazł się Play (24 proc.).

Jeśli chodzi o najbardziej zaufaną firmę internetową, zdobywcą Złotego i Kryształowego Godła została marka Allegro - wybrana przez 20 proc. respondentów. Polacy ufają także marce Orange (9 proc.) oraz UPC (7 proc.), którą wyróżnili za jakość.

HP po raz drugi zdobył w Polsce Złote Godło w kategorii komputer osobisty (15 proc.). Sprzęt tej marki został również wytypowany jako najlepszy przez respondentów z ośmiu innych krajów. Polacy ufają także markom Asus (13 proc.) oraz Samsung (12 proc.). Marka Sony została wyróżniona Kryształowym Godłem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.