PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Awanse i odznaczenia z okazji Święta Służby Więziennej

Z okazji Święta Służby Więziennej funkcjonariusze tej formacji otrzymali we wtorek odznaczenia i awans na wyższy stopień służbowy. W tym roku w całym kraju odznaką resortową wyróżniono 500 osób, a awans otrzymało prawie 2 tys. funkcjonariuszy Służby Więziennej.

  • Autor: PAP/JP
  • 8 lut 2022 17:22
Awanse i odznaczenia z okazji Święta Służby Więziennej
Funkcjonariusze Służby Więziennej na terenie Aresztu Śledczego Warszawa-Służewiec (fot. PAP/Leszek Szymański)
REKLAMA
  • Podczas uroczystości wiceszef ministerstwa sprawiedliwości Michał Woś podziękował funkcjonariuszom Służby Więziennej za ich pracę.
  • "Państwo polskie jest dumne, że ma takich funkcjonariuszy. Na Służbie Więziennej można polegać" - zaznaczył Woś.
  • W tym roku z okazji Święta Służby Więziennej w całym kraju odznaką resortową wyróżniono 500 osób, w tym 447 funkcjonariuszy i 53 cywilów. Z kolei awans na wyższy stopień służbowy otrzymało 1 955 funkcjonariuszy Służby Więziennej.

W uroczystości wręczenia odznaczeń oraz awansowania na wyższe stopnie służbowe oficerów i funkcjonariuszy Służby Więziennej z okazji Święta Służby wzięli udział m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Woś oraz dyrektor generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński wraz ze swoimi zastępcami: gen. Andrzejem Leńczukiem i płk. Krzysztofem Stefanowskim.

Podczas uroczystości wiceszef ministerstwa sprawiedliwości podziękował funkcjonariuszom Służby Więziennej za ich pracę. "Szczególnie tym, którzy niosą pomoc drugiemu człowiekowi, czyli odznaczonym odznaką +Semper Paratus+. Dziękuję tym, dla których Służba Więzienna jest nie tylko drogą zawodową, karierą, właściwą postawą, ale którzy w życiu prywatnym są wzorem do naśladowania. Są osobami, które często z narażeniem własnego życia, niezależnie od okoliczności potrafią wykazać się bohaterską postawą" - mówił Michał Woś.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Państwo polskie jest dumne, że ma takich funkcjonariuszy. Na Służbie Więziennej można polegać" - zaznaczył wiceszef resortu sprawiedliwości.

Z kolei dyrektor generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński wskazał, że to dla niego "honor, że może dowodzić tak profesjonalną służbą mundurową". "Swoją codzienną służbą, pracą, odwagą i poświęceniem kadra więzienna udowadnia, że bycie funkcjonariuszem to nie tylko trudny i odpowiedzialny zawód, ale przede wszystkim zaszczyt i zobowiązanie" - powiedział generał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Awanse i odznaczenia z okazji Święta Służby Więziennej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA