Autostopowe zawody cieszą się coraz większą popularnością

Okazję na drodze łapią i młodzi, i starsi, coraz więcej osób szuka też środka transportu w internecie. A najwytrwalsi potrafią "za jeden uśmiech" zwiedzić nie tylko Polskę i Europę, ale nawet inne kontynenty.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Autostopowe zawody cieszą się coraz większą popularnością

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

11 sie 2014 8:08


To jest wciąż najtańszy sposób podróżowania, ale jego formuła nieco się zmienia - wskazuje Michał Cessanis, podróżnik i dziennikarz "National Geographic Traveler".

I choć autostop ma coraz więcej zwolenników, to ma już trochę inny charakter niż dawniej. To już nie styl życia, ale rodzaj imprezy, w której warto wziąć udział - zauważa "Rzeczpospolita".

Właśnie z potrzeby przeżycia przygody i udziału w zabawie tak dużą popularnością cieszą się autostopowe zawody. Polegają na tym, że w tym samym momencie wyrusza z jednego miasta grupa uczestników i wygrywa ten, kto dotrze do wyznaczonego celu pierwszy.

Jedną z największych wad autostopu jest ryzyko związane z podróżowaniem w obcym towarzystwie.

Jak jednak wskazuje Cessanis, przyczyniło się to do coraz większej popularności serwisów kojarzących ze sobą kierowców i autostopowiczów. Tam mogą znaleźć sprawdzoną, zaufaną i pewną osobę - mówi podróżnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.