Anglik wydaje na zakupy 2 tys. funtów rocznie, Polak 161 funtów

6
Anglik wydaje na zakupy 2 tys. funtów rocznie, Polak 161 funtów
Według raportu brytyjskiego regulatora telekomunikacyjnego Ofcom, statystyczny Brytyjczyk wydaje rocznie na zakupy w internecie niemal 2 tys. funtów - najwięcej spośród krajów uwzględnionych w raporcie. Polska znalazła się na przedostatnim miejscu.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anglik wydaje na zakupy 2 tys. funtów rocznie, Polak 161 funtów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 gru 2014 19:45


Druga Australia może pochwalić się 1356 funtami na osobę a w USA przeciętnie wydaje się przez internet 1171 funtów rocznie.

Czytaj też: E-zakupy dają nowe miejsca pracy w Tesco

Wśród 14 krajów uwzględnionych w raporcie na przedostatnim miejscu znalazła się Polska z wynikiem 161 funtów na osobę rocznie. Wyprzedziliśmy pod tym względem tylko Rosję (128 funtów). Przed nami znalazły się jeszcze: Chiny, Włochy, Hiszpania, Korea Południowa, Holandia, Japonia, Niemcy, Francja i Szwecja.

Wynik Wielkiej Brytanii jest jeszcze lepszy, jeśli wydatki na zakupy w internecie podzieli się nie przez wszystkich obywateli a tylko przez tych, którzy rzeczywiście robią zakupy w internecie. Wówczas średnia ta wynosi 3077 funtów na osobę rocznie. Ofcom nie podał wyniku Polski w tej kategorii.

Czytaj też: Zakupy w sieci Polakom najlepiej udają się w pracy

Z raportu wynika, że o ile aktywność Brytyjczyków w internecie rośnie o tyle na portalach społecznościowych znacząco spadła w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Przynajmniej raz w tygodniu z portali społecznościowych korzysta 56 proc. dorosłych Brytyjczyków, gdy rok temu było to 65 proc.

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.