PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Alarmowe połączenia odbiera w Polsce 1,1 tys. osób. Dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Wszystkim operatorom życzę spokoju i zdrowia. Dziękuję za Waszą codzienną pracę i poświęcenie - podkreślił szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

  • Autor: PAP/JP
  • 11 lut 2022 15:29
Alarmowe połączenia odbiera w Polsce 1,1 tys. osób. Dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112
Na stanowisku operatora numerów alarmowych zatrudnionych jest ponad 1,1 tys. osób (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • "Dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Wszystkim operatorom życzę spokoju i zdrowia. Dziękuję za Waszą codzienną pracę i poświęcenie" - napisał w piątek na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński.
  • W kraju funkcjonuje 17 centrów powiadamiania ratunkowego. Dwa takie centra są na Mazowszu (w Warszawie i Radomiu) oraz po jednym w pozostałych województwach.
  • Na stanowisku operatora numerów alarmowych zatrudnionych jest ponad 1,1 tys. osób.

11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Od ubiegłego roku Centra Powiadamiania Ratunkowego oprócz obsługi zgłoszeń skierowanych do numerów alarmowych 112 i 997, przejęły obsługę połączeń kierowanych na numer 998. "Pozwoliło to na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych" - przekazało MSWiA.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Znowelizowane została także rozporządzenia płacowe, która umożliwiła wprowadzenie gradacji stanowisk operatorskich. Jak zaznaczyło MSWiA w ubiegłym roku blisko połowa operatorów numerów alarmowych została awansowana na nowe, wyżej opłacane stanowiska (starszego operatora numerów alarmowych, koordynatora i koordynatora - trenera).

W kraju funkcjonuje 17 centrów powiadamiania ratunkowego. Dwa takie centra są na Mazowszu (w Warszawie i Radomiu) oraz po jednym w pozostałych województwach. Na stanowisku operatora numerów alarmowych zatrudnionych jest ponad 1,1 tys. osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Alarmowe połączenia odbiera w Polsce 1,1 tys. osób. Dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA