A ty o czym myślisz w drodze do pracy?

Mateusz Zaród, dyrektor kreatywny agencji Kobold PR stworzył w serwisie YouTube kanał, którego głównym bohaterem jest mapet - Mapeteusz Filczewski. Postać i filmiki mają być inspiracją z dawką przydatnych informacji, dla młodych ludzi stawiających pierwsze kroki na rynku pracy, ale także dla starszych myślących o zmianie zawodu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

A ty o czym myślisz w drodze do pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 lut 2016 13:49


- Spotykam się z problemem młodych ludzi, którzy bywają totalnie zagubieni na rynku pracy. Zupełnie nie wiedzą jak zabrać się za ścieżkę kariery. I nie chodzi tu wcale o napisanie CV. Notorycznie aplikują do nas kandydaci, którym się wydaje, że chcieliby pracować w tej branży (PR - przyp.red.), ale nie mają kompletnie wyobrażenia jak ona wygląda – wyjaśnia Mateusz Zaród, dyrektor kreatywny agencji Kobold PR oraz twórca kanału w serwisie YouTube, którego głównym bohaterem jest Mapeteusz Filczewski. - Znam też przypadki osób, które po kilkudziesięciu latach pracy mają dość swojego zawodu, jednak nie wiedzą co z tym zrobić – dodaje.

Inspiracją do zmian ma być postać Mapeteusza (skądinąd mapeta), który znudzony swoją nieciekawą pracą, postanawia odnaleźć wymarzony zawód. Bohater będzie się spotykał z przedstawicielami różnych branż, a ci opowiedzą mu "Jak zostać...?" jednym z nich. Dowie się o wymaganych kompetencjach, niezbędnych kwalifikacjach i oczywiście o wynagrodzeniu.

Jak zapowiada Mateusz Zaród, wkrótce pojawią się pierwsze odcinki przygód Mapeteusza: "Jak zostać pijarowcem", "Jak zostać twórcą gier komputerowych" i "Jak zostać instruktorem jazdy". Rodzą się już także pomysły na pozostałe części.

Póki co można obejrzeć zapowiedź cyklu "A ty o czym myślisz w drodze do pracy?" - genezę Mapeteusza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.