Czas wakacyjnych urlopów wraz z początkiem września dobiegł końca. Dla 45 proc. najważniejsze było oderwanie się od pracy i codziennych obowiązków.

- Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń, podczas letnich wakacji 47 proc. Polaków spędziło urlop tylko w kraju.
- 38 proc. wybrało morze, a 27 proc. wypoczynek nad jeziorami i rzekami.
- Aż 76 proc. Polaków zadeklarowało, że potrafi podczas urlopu zapomnieć o pracy.
O udanym urlopie według 52 proc. respondentów badania „Zwyczaje urlopowe Polaków” zdecydowało przede wszystkim towarzystwo, według 27 proc. jakość wypoczynku, a dla 15 proc. wybór miejsca.
Ważnym aspektem dobrze spędzonych wakacji stała się możliwość odcięcia się od zawodowych obowiązków - dla 45 proc. była to największa wartość wypoczynku. Aż 76 proc. Polaków zadeklarowało, że potrafi podczas urlopu zapomnieć o pracy. Dla 30 proc. bezcenna była możliwość regeneracji fizycznej i psychicznej.
Urlopowy budżet na zakwaterowanie i rozrywki
Ponad połowa zapytanych Polaków, biorących udział w badaniu serwisu zadeklarowała, że sfinansuje tegoroczny, letni urlop z oszczędności, a 43 proc. z bieżących zarobków.
Do 1 tys. zł na osobę podczas wakacyjnego wypoczynku zdecydowało się przeznaczyć 27 proc. respondentów. Na wydatek do 2 tys. zł mogło sobie pozwolić 38 proc. respondentów. Dla co trzeciego Polaka urlopowy budżet nie był kłopotem pod warunkiem, że przed wyjazdem został ustalony limit wydatków. Jednak 28 proc. respondentów przyznało, że budżet był problemem, gdyż urlop sprzyja finansowym, często nieplanowym szaleństwom.
Jak pokazały wyniki badania zrealizowanego przez Prezentmarzeń, największa część budżetu została przeznaczona na zakwaterowanie - 47 proc. deklaracji oraz na rozrywki - 24 proc. deklaracji. Na kolejnej pozycji znalazło się jedzenie - 19 proc. wskazań oraz dojazd na urlop - 10 proc. odpowiedzi.

Atrakcyjność turystyczna miejsca i ciekawe rozrywki


KOMENTARZE (0)