×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

2100 zł - tyle Polacy wydadzą średnio na wakacyjny wyjazd

  • Autor: PAP/JP
  • 31 maj 2022 12:18

Zainteresowanie wyjazdami jest w tym roku o 21 proc. mniejsze niż rok temu - wynika z danych serwisu turystycznego. Na podstawie już opłaconych zaliczek wyliczono, że średni koszt wakacyjnego wyjazdu wyniesie 2104 zł, a koszt dla jednej osoby za dobę - 111 zł.

2100 zł - tyle Polacy wydadzą średnio na wakacyjny wyjazd
Średni koszt wakacyjnego wyjazdu wyniesie 2104 zł, a koszt dla jednej osoby za dobę - 111 zł (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Turyści najchętniej wybierają wypoczynek nad morzem - w sumie 73 proc. zapytań dotyczy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.
  • Co czwarta osoba szuka zakwaterowania dla dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci. 16 proc. poszukuje noclegu dla dwojga dorosłych z jednym dzieckiem, taki sam odsetek - dla dwojga dorosłych.
  • Według szacunków na podstawie już opłaconych zaliczek średni koszt wakacyjnego wyjazdu wyniesie 2104 zł, a koszt dla jednej osoby za dobę - 111 zł.

Według danych Nocowanie.pl turyści najchętniej wybierają wypoczynek nad morzem - w sumie 73 proc. zapytań dotyczy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zainteresowanie miastami jest niewielkie - w najpopularniejszej Łebie zakwaterowania na wakacje szuka 4 proc. turystów. Drugie miejsce zajmują ex aequo położone niedaleko Mielna Sarbinowo i Władysławowo. Wśród 20 najczęściej wyszukiwanych miejscowości tylko dwie nie są nadmorskie - Zakopane (3 proc. zapytań) i Karpacz (1,5 proc. zapytań).

Co czwarta osoba szuka zakwaterowania dla dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci. 16 proc. poszukuje noclegu dla dwojga dorosłych z jednym dzieckiem, taki sam odsetek - dla dwojga dorosłych.

"Widać wyraźne odwrócenie trendu - wyjazdami na majówkę i długi weekend czerwcowy zainteresowane były przede wszystkim pary dorosłych, zakwaterowania dla dorosłych z dziećmi szukało kilkanaście procent użytkowników. Być może rodzice, w obliczu inflacji, rosnących kosztów życia i wysokich cen, woleli oszczędzić pieniądze na jeden dłuższy, wspólny wyjazd dla całej rodziny. Część turystów w tym niepewnym momencie czeka też zapewne z decyzją o wyjeździe do ostatniej chwili. W dodatku polskie obiekty, zmagające się z wysokimi kosztami np. energii i presją płacową, muszą rywalizować z tanimi ofertami wyjazdów zagranicznych" - skomentował Tomasz Zaniewski z Nocowanie.pl.

W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 21 proc. spadła liczba osób szukających noclegów na wakacje.

Prawie jedna trzecia turystów szuka zakwaterowania na wyjazd 7-dniowy, a 13 proc. na wyjazd 6-dniowy. Zaledwie 4,5 proc. chce wyjechać na pełne dwa tygodnie, a 0,1 proc. na trzy tygodnie. W stosunku do ubiegłego roku o 16 proc. wzrosła liczba osób, które mają zamiar wyjechać jeszcze w czerwcu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 2100 zł - tyle Polacy wydadzą średnio na wakacyjny wyjazd

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA