×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

1/5 Polaków sądzi, że bezrobocie będzie rosło

  • Autor: PAP/JP
  • 18 wrz 2023 15:17

Zmian poziomu bezrobocia w Polsce nie spodziewa się 69 proc. badanych, ale co piąty prognozuje jego wzrost - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania firmy Ipsos.

1/5 Polaków sądzi, że bezrobocie będzie rosło
55 proc. badanych twierdzi, że sytuacja gospodarcza pogorszyła się w ostatnich 12 miesiącach (fot. Rafal Karon/Unsplash)
REKLAMA

W wynikach badania podano też, że 55 proc. badanych twierdzi, że sytuacja gospodarcza pogorszyła się w ostatnich 12 miesiącach. 39 proc. spodziewa się jej pogorszenia w najbliższej przyszłości. W obu przypadkach odsetek pesymistów wzrósł o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania w czerwcu.

Ipsos wskazuje, że chociaż 69 proc. badanych nie spodziewa się zmian poziomu bezrobocia w Polsce, to już co piąty badany (20 proc.) prognozuje jego wzrost. To zmiana o 4 punkty procentowe w porównaniu do czerwca i przerwanie trendu spadkowego. Wzrostu bezrobocia częściej obawiają się mężczyźni oraz ludzie z wyższym wykształceniem.

Tylko co piąty Polak uważa, że sprawy w kraju zmierzają w dobrym kierunku

Z badania wynika, że odsetek badanych negatywnie oceniających bieg spraw w Polsce wyniósł 66 proc., a co piąty badany (20 proc.) uważa, że sprawy w kraju zmierzają w dobrym kierunku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 1/5 Polaków sądzi, że bezrobocie będzie rosło
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA