PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Bez tego wiele osób wypadnie z rynku pracy. Polska jest na szarym końcu Europy

Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na rynek pracy i funkcjonowanie wielu branż. Dla jednych pandemiczna sytuacja stała się ogromną szansą, dla innych przekleństwem. Wielu pracowników sektorów, które wyjątkowo dotkliwie odczuły skutki obostrzeń, postanowiło nie czekać. Wzięli swoje zawodowe losy we własne ręce i postanowili znaleźć nowy zawód. Niestety Polska według jest na szarym końcu Europy, jeśli chodzi o środki przekazywane na dokształcanie pracowników

Bez tego wiele osób wypadnie z rynku pracy. Polska jest na szarym końcu Europy
Dynamicznie zmieniające się otoczenie wymusza na pracownikach zdobywanie nowych kompetencji (fot. Pixabay)
REKLAMA
 • Zachodzące na rynku pracy zmiany to wyzwanie dla pracowników, którzy muszą dostosować się do zmieniającego się świata. Ci, którzy tego nie zrobią, staną się mniej konkurencji i w efekcie wypadną z rynku.
 • Ktoś, kto nie jest otwarty na zmiany, wypadnie z rynku pracy niezależnie od tego, ile ma lat - tłumaczy Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering.
 • Odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by dostosować się do nowych realiów rynku pracy, szukaliśmy podczas debaty "Elastyczność na rynku pracy. Przebranżowienie w czasie (i po) pandemii" odbywającej się w trakcie EEC Online 2021.

Zachodzące na rynku pracy zmiany, mocno przyspieszone przez pandemię koronawirusa, to duże wyzwanie nie tylko dla firm, które muszą walczyć o pozycję na rynku.

To całkiem spore wyzwanie dla samych pracowników, którzy muszą dostosować się do zmieniającego się świata. Ci, którzy tego nie zrobią, staną się mniej konkurencji i w efekcie wypadną z rynku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Ktoś, kto nie jest otwarty na zmiany, wypadnie z rynku pracy niezależnie od tego, ile ma lat - tłumaczy Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering, inicjator projektu Industry 4.0.

Odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by dostosować się do nowych realiów rynku pracy, szukaliśmy podczas debaty "Elastyczność na rynku pracy. Przebranżowienie w czasie (i po) pandemii", odbywającej się w trakcie EEC Online 2021.

Zmiany, jakie zachodzą, dotyczyć muszą wszystkich pracowników bez względu na wiek, zajmowane stanowisko i doświadczenie. By zrozumieć procesy, jakie zachodzą w ramach czwartej rewolucji przemysłowej, kluczowe jest ciągłe dokształcanie się. A tu Polska niestety nie jest dobrym przykładem.   

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Bez tego wiele osób wypadnie z rynku pracy. Polska jest na szarym końcu Europy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Mirka 2021-06-04 20:13:29

  O (...) potłuc szkolenia które nic nie dają tylko ktoś kasę orze

 • Realia 2021-06-04 16:40:31

  Artykuł sponsorowany.

 • Bolo 2021-06-04 15:01:31

  Nawet po dziesięciu kursach nie będę tańszy od Ukraińca, Białorusina, Filipińczyka, itd. Chętniej zatrudnią dwóch cudzoziemców bez kwalifikacji niż jednego Polaka, którego nie tak łatwo oszukać. Dlatego polski fachowiec po 45ce nie dostanie umowy na etat. Pozostaje praca na czarno do wieku emerytalnego.

 • stawo73 2021-06-04 11:43:00

  To akurat bardzo dobrze, że przynajmniej pod tym względem jesteśmy na szarym końcu w marnotrawieniu pieniędzy podatników. A lobby firm szkoleniowych niech jęczy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA