-
- •3 cze 2021 0:01
Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na rynek pracy i funkcjonowanie wielu branż. Dla jednych pandemiczna sytuacja stała się ogromną szansą, dla innych przekleństwem. Wielu pracowników sektorów, które wyjątkowo dotkliwie odczuły skutki obostrzeń, postanowiło nie czekać. Wzięli swoje zawodowe losy we własne ręce i postanowili znaleźć nowy zawód. Niestety Polska według jest na szarym końcu Europy, jeśli chodzi o środki przekazywane na dokształcanie pracowników

- Zachodzące na rynku pracy zmiany to wyzwanie dla pracowników, którzy muszą dostosować się do zmieniającego się świata. Ci, którzy tego nie zrobią, staną się mniej konkurencji i w efekcie wypadną z rynku.
- Ktoś, kto nie jest otwarty na zmiany, wypadnie z rynku pracy niezależnie od tego, ile ma lat - tłumaczy Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering.
- Odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by dostosować się do nowych realiów rynku pracy, szukaliśmy podczas debaty "Elastyczność na rynku pracy. Przebranżowienie w czasie (i po) pandemii" odbywającej się w trakcie EEC Online 2021.
Zachodzące na rynku pracy zmiany, mocno przyspieszone przez pandemię koronawirusa, to duże wyzwanie nie tylko dla firm, które muszą walczyć o pozycję na rynku.
To całkiem spore wyzwanie dla samych pracowników, którzy muszą dostosować się do zmieniającego się świata. Ci, którzy tego nie zrobią, staną się mniej konkurencji i w efekcie wypadną z rynku.
- Ktoś, kto nie jest otwarty na zmiany, wypadnie z rynku pracy niezależnie od tego, ile ma lat - tłumaczy Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering, inicjator projektu Industry 4.0.
Odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by dostosować się do nowych realiów rynku pracy, szukaliśmy podczas debaty "Elastyczność na rynku pracy. Przebranżowienie w czasie (i po) pandemii", odbywającej się w trakcie EEC Online 2021.
Zmiany, jakie zachodzą, dotyczyć muszą wszystkich pracowników bez względu na wiek, zajmowane stanowisko i doświadczenie. By zrozumieć procesy, jakie zachodzą w ramach czwartej rewolucji przemysłowej, kluczowe jest ciągłe dokształcanie się. A tu Polska niestety nie jest dobrym przykładem.


Słowa kluczowe
- EEC 2021
- EEC Online
- Marcin Tchórzewski
- Coders Lab
- Tomasz Szpikowski
- Bergman Engineering
- Industry 4.0
- cyfryzacja
- przebranżowienie
KOMENTARZE (4)