Szczecin: Firma wyszkoli i zatrudni osoby chcące pracować w branży IT

Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie uruchomia z firmą REC - a GlobalLogic company studia podyplomowe dla osób bez informatycznego wykształcenia, które chcą pracować w branży IT. Absolwentom firma zaoferuje pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szczecin: Firma wyszkoli i zatrudni osoby chcące pracować w branży IT

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AS

9 kwi 2016 16:47


Metody wytwarzania oprogramowania w dużych organizacjach to kierunek, który potrwa dwa semestry, a zajęcia poprowadzą pracownicy firmy. Słuchacze nauczą się podstaw programowania, ale także poznają problematykę i warunki pracy przy dużych projektach. Każdy absolwent otrzyma zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do firmy REC - a GlobalLogic company w Szczecinie.

IT to najbardziej dynamiczna branża, w której nie ma bezrobocia, a specjaliści są stale poszukiwani na rynku – podkreśla rektor Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej (WSTE) dr Grzegorz Skorny.

Słuchacze poznają podstawowe właściwości projektów IT, zasady projektowania oprogramowania, a także zagadnienia związane z testowaniem oprogramowania i podstawami języka skryptowego – tłumaczy PAP Technologie Aleksandra Charuk z WSTE.

Idealny kandydat do pracy przy dużych projektach informatycznych musi być także świadomy odpowiedzialności i umieć pracować w dużych zespołach, dlatego część zajęć odbywać się będzie w siedzibie firmy REC - a GlobalLogic company, aby studenci mieli szansę poznać specyfikę pracy – dodaje Charuk.

W programie jest łącznie ponad 200 godzin ćwiczeń i wykładów, w tym zajęcia w postaci e-learningu, na których studenci będą musieli samodzielnie rozwiązywać problemy projektowe. Zajęcia ruszają 23 kwietnia, nabór potrwa do 22 kwietnia. Osoby, które podejmą pracę w REC po okresie próbnym otrzymają 50-proc. zwrot kosztów za studia. Opłata za jeden semestr to 2,5 tys. zł.

REC a GlobalLogic company dostarcza usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, software’owe rozwiązania dedykowane oraz doradztwo dla firm. Firma posiada centra rozwoju oprogramowania w Polsce, Słowacji, Chorwacji i USA. Od stycznia br. REC jest częścią firmy GlobalLogic, świadczącej usługi z zakresu pełnego cyklu rozwoju oprogramowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.