Staż i szansa na pracę w ramach programu „Wypracuj przyszłość”

Staż, który może zostać przedłużony umową o stałą pracę, oferuje uczniom, studentom oraz absolwentom kilkadziesiąt firm z terenu gdańskiej aglomeracji. Propozycje składane są w ramach programu „Wypracuj przyszłość”, który właśnie uruchomił gdański samorząd.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staż i szansa na pracę w ramach programu „Wypracuj przyszłość”

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AS

28 maj 2016 15:10


Projekt polegał na stworzeniu platformy internetowej. Pracodawcy zamieszczają na niej oferty stażów, a uczniowie lub absolwenci mogą wskazywać te najbardziej ich interesujące. Gdy pracodawca znajdzie wśród kandydatów osobę, która spełnia jego oczekiwania, zamieszcza na platformie informację o zakończeniu naboru i podaje nazwisko zwycięzcy.

Specyfika programu „Wypracuj przyszłość” polega na tym, że stażystami mogą zostać absolwenci a także uczniowie ostatnich klas techników (pod warunkiem, że są pełnoletni). W projekcie mogą też brać udział studenci i absolwenci uczelni wyższych. Za absolwentów uznawane są osoby, które ukończyły naukę nie później niż dwa lata przed zgłoszeniem się do udziału w projekcie.

Autorzy programu narzucili pracodawcom warunek mówiący, że staż musi trwać przynajmniej miesiąc, a wynagrodzenie brutto dla stażysty musi wynieść minimum 1,1 tys. zł brutto.

Fundatorzy stażów, którymi mogły być firmy, ale też np. placówki kulturalne czy organizacje pozarządowe, mieli czas na złożenie swoich ofert do 15 maja. Z kolei kandydaci na staż mogą zgłaszać swoje aplikacje do 30 maja.

Na platformie znalazło się w sumie ponad 60 ofert staży w bardzo różnych firmach i zawodach. Choćby znana firma produkująca leki szuka pracownika do działu księgowości, inna firma czeka na analityka-informatyka, jedna ze stoczni – na pracownika Biura Kontroli Jakości, Gdańskie Centrum Hewelianum szuka pomocy administracyjnej i pracownika do spraw marketingu, znany producent artykułów spożywczych - logistyka do magazynu, gdański Zakład Komunikacji Miejskiej - technika mechatronika, firma produkująca puzzle - projektanta do Działu Wykrojników, a Zarząd Morskiego Portu Gdańsk – pracowników do Działu Umów oraz Działu Promocji.

Jak powiedział PAP Michał Piotrowski z biura prasowego gdańskiego magistratu, samorząd zdecydował się na uruchomienie projektu „Wypracuj przyszłość” po tym, jak dobre efekty przyniósł inny – prowadzony od kilkunastu lat przez samorząd program – „Wakacyjny staż”.

„W ramach 'Wakacyjnego stażu' firmy proponują krótkie – miesięczne, staże odbywające się miesiącach letnich. Okazało się jednak, że zainteresowanie pracodawców jest dużo szersze: wielu z nich chciało zaoferować staże dłuższe – nawet półroczne, i w innych niż wakacje terminach. Postanowiliśmy więc wyjść im naprzeciw” – powiedział Piotrowski dodając, że na jesień samorząd planuje kolejną edycję programu „Wypracuj przyszłość”.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.