PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ruszył konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

  • Autor: pap/mg
  • 3 lis 2019 7:27

Ostrołęcki ratusz prowadzi konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Po rezygnacji Jacka Karczewskiego pełniącym obowiązki szefem placówki jest dr Jerzy Kurstak.

Ruszył konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce
Adobe Stock
REKLAMA

Do 2 grudnia Urząd Miasta w Ostrołęce przyjmuje oferty na stanowisko dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Od kandydatów oczekuje się m.in. trzyletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym i wykształcenia wyższego magisterskiego, związanego z podstawową działalnością placówki, lub ekonomicznego czy prawniczego. Ponadto kandydat powinien znać problematykę działalności samorządowych instytucji kultury. Chętni mogą się wcześniej zapoznać z warunkami organizacyjno-finansowymi działalności muzeum.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jacek Karczewski po sześciu latach kierowania placówką złożył 1 sierpnia rezygnację z pełnionej funkcji. Do końca października przebywał na zaległym urlopie wypoczynkowym.

18 października ostrołęcki magistrat powierzył stanowisko dyrektora MŻW dr. Jerzemu Kurstakowi. To etatowy pracownik muzeum, z najdłuższym stażem pracy w tej instytucji oraz doświadczeniem naukowym i administracyjnym.

Karczewski w oświadczeniu opublikowanym w dniu złożenia rezygnacji podkreślił, że tworzył muzeum przez ponad sześć lat.

- To były lata treściwe, pełne wytężonej pracy - zaznaczył.

Nie poinformował jednak o powodach swojej decyzji. Podał jedynie, że nie przestanie zajmować się historią. Napisał, że ma "zamiar działać na tym polu dużo aktywniej", niż mógł dotychczas.

- Chcę dokończyć rozpoczęte dawno projekty, na które w natłoku spraw zabrakło czasu, a w planach mam kolejne. Jestem też otwarty na propozycje współpracy - dodał.

Jacek Karczewski jest historykiem, absolwent Uniwersytetu w Białymstoku, popularyzatorem historii, autorem kilkudziesięciu artykułów w czasopismach naukowych i popularnonaukowych. Odznaczony medalami Za zasługi dla ŚZŻAK, Pro Patria i Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz upamiętniania historii Polski i propagowanie wiedzy o żołnierzach wyklętych.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zostało powołane do życia na mocy uchwały Rada Miasta Ostrołęki w 2013 r. W 2016 r. w siedzibie placówki wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz ówczesny prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski podpisali umowę w sprawie prowadzenia muzeum jako wspólnej instytucji kultury.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruszył konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA