PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polscy pracownicy optymistycznie myślą o karierze w aktualnym miejscu pracy

  • Autor: pap/pt
  • 3 wrz 2019 11:56

Polscy pracownicy są bardziej pewni własnych umiejętności zawodowych - 86 proc. jest przekonanych, że posiada kwalifikacje, które gwarantują im sukces zawodowy, co oznacza wzrost o 6 pkt proc. r/r, wynika z raportu ADP "Workforce View in Europe". Z kolei 80 procent polskich pracowników optymistycznie myśli o swojej karierze w aktualnym miejscu pracy w perspektywie kolejnych 5 lat.

Polscy pracownicy optymistycznie myślą o karierze w aktualnym miejscu pracy
Polscy pracownicy są bardziej pewni własnych umiejętności zawodowych - 86 proc. jest przekonanych, że posiada kwalifikacje, które gwarantują im sukces zawodowy(fot. pixabay)
REKLAMA

Do swojej przyszłości zawodowej bardzo optymistycznie podchodzą młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Według badania ADP, myśli tak 79 proc. z nich. Pozytywnie swoją ścieżkę kariery oceniają także osoby niewiele starsze - 81% pracowników od 25. do 34. roku życia. 86 proc. z nich jest również przekonana, że posiadane kwalifikacje przyczynią się do sukcesu w pracy. W swoje umiejętności najbardziej wierzą jednak respondenci w wieku 35-44, którzy mają już dłuższy staż pracy i większe doświadczenie. 89 proc. z nich odpowiedziało, że posiada kwalifikacje, które przyczynią się do sukcesu zawodowego, podano.

"Pracownik, który dobrze czuje się w miejscu pracy - jest doceniany przez pracodawcę, awansuje oraz spełnia się w projektach - z reguły optymistycznie myśli o swojej przyszłości w pracy. Pozytywnie swoje umiejętności postrzegać będą również osoby, które mają okazję np. brać udział w bezpłatnych szkoleniach czy kursach oraz posiadają gruntowne wykształcenie. Osoba pewna siebie i swoich kwalifikacji na pewno przyczyni się też do rozwoju firmy" - powiedziała Country HR Business Partner ADP Polska Anna Barbachowska, cytowana w komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Branże, w których pracownicy są najbardziej optymistycznie nastawieni względem swojej kariery zawodowej, to sprzedaż, media i marketing - 89%, architektura i branża budowlana - 87 proc. oraz podróże i transport - 87 proc.. Na przeciwnym biegunie jest kultura i sztuka. Wyniki raportu "Workforce View in Europe 2019" wskazują, że 33 proc. respondentów pracujących w tym obszarze pesymistycznie ocenia swoją przyszłość w miejscu pracy. Dodatkowo co 5. osoba pracująca w instytucjach związanych z kulturą i sztuką nie jest pewna, czy posiada odpowiednie umiejętności, żeby osiągnąć sukces zawodowy, wskazano także.

Krajem, w którym pracownicy najbardziej pozytywnie myślą o swojej przyszłości w pracy, jest Holandia. Optymistycznie na swoją karierę zawodową w ciągu kolejnych 5 lat patrzy 86% jej mieszkańców. Natomiast to najbardziej pesymistycznie postrzegają swoją przyszłość zawodową Francuzi - 73 proc. z nich odpowiedziało, że optymistycznie ocenia swoją karierę w perspektywie następnych 5 lat. W porównaniu do innych krajów europejskich Polska plasuje się dokładnie na środku stawki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polscy pracownicy optymistycznie myślą o karierze w aktualnym miejscu pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA