×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dlaczego warto pracować za granicą? Te powody cię zaskoczą

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 3 sty 2018 13:50

Nie tylko wyższe wynagrodzenie czy możliwości rozwojowe mają zachęcać do poszukiwania pracy za granicą. Plusów jest dużo więcej, niż nam się wydaje.

Dlaczego warto pracować za granicą? Te powody cię zaskoczą
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Zestawienie 7 nietypowych powodów, przez które warto zastanowić się nad poszukiwaniem pracy za granicą przygotował serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl. 

• Nie znajdziemy tam lepszego wynagrodzenia czy możliwości szlifowania posługiwania się językiem obcym.  

• - Zastanawiając się nad wyjazdem, warto znaleźć swój własny powód. Bodziec musi być na tyle silny, abyśmy zaplanowali wyjazd i rozpoczęli życie na własny rachunek- przekonują rekruterzy. 

****

– Praca za granicą to wyzwanie zawodowe, które pozwoli na rozwój nowych umiejętności oraz rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Po powrocie może to być również bardzo wartościowy punkt w CV – przekonuje Joanna Żukowska z MonsterPolska.pl. 

1. Ile jestem wart?

Podjęcie decyzji o wyjeździe nie jest proste. Dlatego już samo to pokazuje, że mamy w sobie sporo odwagi. - Skok na głęboką wodę czyli wyjazd samemu za granicę jest testem samodzielności, zaradności i wytrwałości - przekonują eksperci z MonsterPolska. Jeśli chcemy się usamodzielnić, to właśnie sprawdzenie się może okazać się bardzo dobrym powodem do wyjazdu. 

2. Koniec z zimą 

Poszukiwanie pracy poza granicami Polski może przyczynić się do spełnienia marzenia o życiu w ciepłych krajach. Kto z nas nie miał dość jesiennej pluchy czy czekania na przystanku autobusowym przy -20 stopniach?

Czytaj więcej: Rynek pracownika: Dokąd zmierza rynek pracy w Polsce?

- Pamiętajmy, że miejsce, w którym mieszkamy, wpływa na jakość naszego życia. Malownicza miejscowość może także być położona w rejonie, który jest popularnym turystycznym miejscem, dzięki czemu rośnie szansa na znalezienie pracy, szczególnie tej pierwszej - przekonują HR-owcy. 

3. Więcej swobody zawodowej 

- Osoby, które cenią sobie elastyczny rynek pracy, w tym pracę kilka dni w tygodniu, tylko na noce albo na kilka godzin w ciągu dnia, znajdą zdecydowanie więcej możliwości na zagranicznym rynku pracy – mówi Żukowska. - Dzięki takim rozwiązaniom łatwiej połączyć pracę w dwóch-trzech firmach. Elastyczna praca nie jest także równoznaczna z brakiem umowy. Praca na część etatu to jedno z popularnych rozwiązań na zagranicznym rynku pracy – dodaje. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Dlaczego warto pracować za granicą? Te powody cię zaskoczą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Dawid 2019-12-05 07:57:07

  Niestety mimo obecnej wszędzie informacji jak dobrze jest w Polsce - nie jest. Wciąż na zachodzie poziom życia mocno się różni. W Polsce zarabiałem nieźle, a nie było kolorowo, w Niemczech po wyjeździe z premium-work.pl żyje mi się znacznie łatwiej.

 • urszula 2019-08-21 10:18:46

  Jak się jedzie z dobrą agencją i wyjazd jest pewny i dopięty na ostatni guzik to chyba jak najbardziej. Każdy pracownik powinien dostać jakieś informacje o osobie, którą będzie się opiekował, żeby móc się przygotować i to nie powinna być norma. Ja do tej pory wyjeżdżałam z Opieką 24 Schuette i bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje, więc o zmianie agencji nawet nie myślę :) Życzę każdemu, żeby znalazł dla siebie tak dobrą agencję.

 • Damianos 2019-07-29 15:39:39

  Moim powodem wyjazdu był kredyt. Spinałem się jak moglem, a teraz?Pfff. Jeżdżę sobie przez Humanusa i wszystko gra i tańczy, bo i umowe o prace dostałem i kwatere, jak nalezy. O zarobkach już wspominac nie będę bo wiadomo, że są o niebo lepsze niż w PL ale wlasnie podejscie do pracownika jest tam bardziej ludzkie.

 • Karol 2018-07-06 14:08:29

  Za granicą można więcej zarobić ale też koszty życia są większe, wszystko zależy od branży, ja pracuje jako kierowca w firmie z Belgii, i tak jadę przez całą Europę, więc mi nie robi różnicy, a zarabiam więcej. Pracę znalazłem na portalu: kierowcazadzwoni.pl

 • elona 2018-01-25 22:47:46

  To pensje i warunki ciągną ludzi. Moje kumpele jeżdżą z otto do niemiec i holandii i przy okazji pracy trochę świata zwiedzą.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA