-
- •3 sty 2018 13:50
Nie tylko wyższe wynagrodzenie czy możliwości rozwojowe mają zachęcać do poszukiwania pracy za granicą. Plusów jest dużo więcej, niż nam się wydaje.

• Zestawienie 7 nietypowych powodów, przez które warto zastanowić się nad poszukiwaniem pracy za granicą przygotował serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl.
• Nie znajdziemy tam lepszego wynagrodzenia czy możliwości szlifowania posługiwania się językiem obcym.
• - Zastanawiając się nad wyjazdem, warto znaleźć swój własny powód. Bodziec musi być na tyle silny, abyśmy zaplanowali wyjazd i rozpoczęli życie na własny rachunek- przekonują rekruterzy.
****
– Praca za granicą to wyzwanie zawodowe, które pozwoli na rozwój nowych umiejętności oraz rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Po powrocie może to być również bardzo wartościowy punkt w CV – przekonuje Joanna Żukowska z MonsterPolska.pl.
1. Ile jestem wart?
Podjęcie decyzji o wyjeździe nie jest proste. Dlatego już samo to pokazuje, że mamy w sobie sporo odwagi. - Skok na głęboką wodę czyli wyjazd samemu za granicę jest testem samodzielności, zaradności i wytrwałości - przekonują eksperci z MonsterPolska. Jeśli chcemy się usamodzielnić, to właśnie sprawdzenie się może okazać się bardzo dobrym powodem do wyjazdu.
2. Koniec z zimą
Poszukiwanie pracy poza granicami Polski może przyczynić się do spełnienia marzenia o życiu w ciepłych krajach. Kto z nas nie miał dość jesiennej pluchy czy czekania na przystanku autobusowym przy -20 stopniach?
Czytaj więcej: Rynek pracownika: Dokąd zmierza rynek pracy w Polsce?
- Pamiętajmy, że miejsce, w którym mieszkamy, wpływa na jakość naszego życia. Malownicza miejscowość może także być położona w rejonie, który jest popularnym turystycznym miejscem, dzięki czemu rośnie szansa na znalezienie pracy, szczególnie tej pierwszej - przekonują HR-owcy.
3. Więcej swobody zawodowej
- Osoby, które cenią sobie elastyczny rynek pracy, w tym pracę kilka dni w tygodniu, tylko na noce albo na kilka godzin w ciągu dnia, znajdą zdecydowanie więcej możliwości na zagranicznym rynku pracy – mówi Żukowska. - Dzięki takim rozwiązaniom łatwiej połączyć pracę w dwóch-trzech firmach. Elastyczna praca nie jest także równoznaczna z brakiem umowy. Praca na część etatu to jedno z popularnych rozwiązań na zagranicznym rynku pracy – dodaje.


KOMENTARZE (9)