PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Branża usług biznesowych wybrała najciekawsze startupy

  • Autor: pt/pap
  • 29 cze 2016 18:24

• Najciekawsze ich zdaniem startupy wybrali w środę w Katowicach uczestnicy konferencji ABSL (Association of Business Service Leaders in Poland - Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych).
• Zwycięzca szybko dostarcza zindywidualizowane opakowania w niewielkich ilościach.

Branża usług biznesowych wybrała najciekawsze startupy
Adobe Stock
REKLAMA

Finał zorganizowanego po raz pierwszy konkursu ABSL Start-Up Challenge był częścią siódmej konferencji ABSL. Jego pomysłodawcy kierowali konkurs szczególnie do tych, którzy mają pomysł na usprawnienie sektora usług biznesowych. Jako cel wskazywali ułatwienie im startu przez pomoc merytoryczną i zapewnienie możliwości nawiązania kontaktów z dużymi graczami na rynku.

"Chodzi o połączenie potencjału małych, bardzo przedsiębiorczych firm ludzi niekoniecznie młodych, ale którzy mają świeże, otwarte spojrzenie, wiele ryzykują, poszukują pomysłów na to, co można zrobić inaczej, bardziej konkurencyjnie, w sposób atrakcyjny, z firmami uznanymi, nawet wielo- nasto- lub nawet -setletnimi korporacjami, które mają skalę, pieniądze do inwestowania, a także wiedzą, w jaki sposób można pomysł, który być może należy do kogo innego, zaprząc do machiny biznesowej; czego startupom brakuje" - powiedział jeden z jurorów w projekcie, wiceprezes ABSL i dyrektor Procter&Gamble Global Business Services Janusz Dziurzyński.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do konkursu - w trzech kategoriach - zgłosiło się ok. 40 uczestników, spośród których wyłoniono dziewięciu finalistów. W kategorii Analytics & Big Data były to projekty Lerta, Grinfy oraz Elfinite, w kategorii Customer & Employee Experience: Lerni, HospiCare oraz Kadromierz, a w kategorii Robotics & Process Automation: Bin.e, XTPL oraz Zapakuj.to.

Podczas finału przedstawiciele projektów prezentowali je i odpowiadali na pytania specjalizujących się w poszczególnych kategoriach jurorów, którzy wybierali też najlepsze, ich zdaniem, rozwiązania.

Były to odpowiednio: oprogramowanie Grinfy redukujące zużycie energii komputerów, aplikacja HospiCare będąca platformą gromadzenia danych i wymiany informacji między pacjentami hospicjów domowych i opiekującymi się nimi osobami, a także usługa Zapakuj.to - szybkiej dostawy niewielkich ilości projektowanych przez klienta opakowań - pudełek.

Głosowanie przez aplikację

Ten ostatni startup zwyciężył też w odbywającym się poprzez aplikację mobilną głosowaniu co najmniej kilkuset obserwujących finał uczestników konferencji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branża usług biznesowych wybrała najciekawsze startupy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA