PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Żołnierze WOT ćwiczyli umiejętności bojowe

  • Autor: PAP
  • 24 wrz 2022 17:36

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przez dwa ostatnie tygodnie doskonalili umiejętności bojowe, odbywali też treningi strzeleckie. Prowadzili działania taktyczne, saperskie, poznawali techniki linowe oraz szkolili się na wodzie.

Żołnierze WOT ćwiczyli umiejętności bojowe
Podkarpaccy terytorialsi podczas ćwiczenia PUMA 22 (Fot. WOT)
REKLAMA

Jak poinformowała PAP w sobotę rzeczniczka prasowa brygady ppor. Magdalena Mac, szkolenie zintegrowane prowadzone było w tzw. stałym rejonie odpowiedzialności 35. Batalionu Lekkiej Piechoty, na terenie powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego oraz brzozowskiego.

"Żołnierze sanockiego batalionu oraz kompania saperów mieli okazję, m.in. ćwiczyć nad zaporą wodną w Sieniawie niedaleko Rymanowa, gdzie zapoznawali się z technikami linowymi. Zajęcia tego typu są przykładem rozwijania kompetencji tzw. +podwójnego zastosowania+, czyli przydatnych zarówno w czasie wojny, jak i w sytuacjach klęsk czy katastrof" - wyjaśniła.

Szkolenie pozwoliło żołnierzom usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności.

Jak dodała ppor. Mac, umiejętności swoje doskonalili także saperzy z kompanii saperów. W ośrodku inżynieryjno-saperskim Sitawina w Nowej Dębie pokonywali tor napalmowy, jako element zajęć taktycznych z pokonywania strefy niebezpiecznej podczas ataku środkami zapalnymi. Żołnierze realizowali również zadania ze sporządzania zapalnika lontowego z wysadzeniem materiału wybuchowego.

Jak podkreślił dowódca podkarpackiej brygady płk Michał Matyska, jest to bardzo intensywne 14-dniowe szkolenie. "Wymaga ono od żołnierzy dobrej kondycji fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Szkolenia zintegrowane organizowane na poligonach są jedną z form podnoszenia umiejętności bojowych żołnierzy" - zaznaczył.

Dowódca podkarpackiej brygady przypomniał, że udział w ćwiczeniach na poligonie minimum raz w roku jest obowiązkiem każdego żołnierza WOT.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Żołnierze WOT ćwiczyli umiejętności bojowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA