×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zmienił płeć w trakcie egzaminów na policjanta. Testy fizyczne zdawał jako kobieta

  • Autor: PAP/km
  • 26 mar 2023 16:12

Żywą polemikę wywołał w Hiszpanii transseksualny kandydat na policjanta z miejscowości Torrelodones koło Madrytu. W trakcie egzaminów konkursowych w marcu zmienił płeć na kobiecą i osiągnął najlepsze wyniki w próbach sprawności fizycznej w kategorii kobiet.

Zmienił płeć w trakcie egzaminów na policjanta. Testy fizyczne zdawał jako kobieta
Od 2 marca w Hiszpanii każdy, kto ukończył 16 lat, może zmienić płeć i imię bez wcześniejszego orzeczenia sądu (fot. Luther M. E. Bottrill/Unsplash)

Do egzaminów konkursowych na policjanta na sześć miejsc zgłosiło się prawie 400 kandydatów. Jeden z nich wywołał polemikę, gdyż podczas testów teoretycznych legitymował się jako mężczyzna, ale dwa miesiące później, podczas sprawdzianu sprawności fizycznej, przedstawił się jako transseksualna kobieta. Powoływał się na ustawę, która weszła w życie 2 marca.

Podczas testów sprawności fizycznej kandydat rzucał piłką o wadze trzech kilogramów przeznaczoną dla kobiet, a nie pięciokilogramową dla mężczyzn, osiągając bardzo dobre wyniki. Pobijał też wszelkie rekordy - według norm obowiązujących dla kobiet - w biegach, pływaniu i w skokach w dal.

Kandydat wyjaśnił, że czuje się kobietą, i pokazał wniosek o zmianę płci złożony w rejestrze stanu cywilnego i poświadczony przez pełnomocnika.Radny ds. sportu w Torrelodones Victor Arcos przypomniał jednak, że zgodnie z nowym tzw. "prawem trans" decyzja o zmianie płci wymaga potwierdzenia po trzech miesiącach od czasu złożenia wniosku, co w tym przypadku nie miało miejsca.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zmienił płeć w trakcie egzaminów na policjanta. Testy fizyczne zdawał jako kobieta

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ata 2023-03-26 18:40:34

    Nawet jeśli zmieni płeć to fizyczna siła pozostanie " męska".

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA